اجرای طرح «ممنوعیت سفر»
جریمه رانندگان متخلف توسط تیم های گشتی ‌پلیس و دوربین‌های هوشمند

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از اجرای طرح ممنوعیت سفر از ساعت ۱۲ امروز خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا  به تدابیر ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر محدودیت سفر اشاره و اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز چهارشنبه ساعت ۱۲ تا ساعت ۱۲ روز دوشنبه (۱۷ خرداد)، محدودیت‌های تردد بین استان‌های سراسر کشور در تمام گروههای رنگبندی قرمز ، نارنجی و زرد اجرا می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: علاوه بر اجرای آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کماکان طبق روال قبل خروج خودروها با پلاک بومی و ورود با پلاک غیربومی به شهرهای گروه قرمز و نارنجی ممنوع بوده و محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در تمام شهر‌های کشور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اعمال قانون ترددهای غیرمجاز در این طرح توسط دوربینهای مکانیزه ثبت تخلف و تیمهای استقراری و گشتی پلیس صورت می گیرد خاطرنشان کرد: تیمهای پلیس مطمئنا تذکر به رانندگان و توصیه به پرهیز از سفر را مجددا اعلام کرده و در صورت عدم انصراف راننده از سفر و اصرار به ادامه مسیر برابر مقررات نسبت به اعمال قانون راننده متخلف اقدام می شود.

شیرانی گفت: مبلغ اعمال قانون در این طرح برای شهرهای گروه قرمز یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی پانصد هزار تومان تعیین شده است.

وی از همکاری هموطنان در راستای عمل به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر پرهیز از سفر تشکر و قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد که با همراهی مردم فهیم کشورمان بتوانیم از شیوع ویروس خطرناک کرونا جلوگیری کرده و زنجیره انتقال این بیماری را متوقف کنیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود