عدم برگزاری انتخابات الکترونیک در تهران

استاندار تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای برگزاری ۴ انتخابات در تهران گفت: تاکنون هیچ تخلف انتخاباتی گزارش نشده است.

«انوشیروان محسنی‌بندپی» استاندار تهران درباره برگزاری چهار انتخابات در تهران گفت: استانداری تهران در کلانشهر تهران اجرای ۴ انتخابات را در دستور کار دارد. همچنین اجرای برگزاری ۳ انتخابات در شهرستان‌های استان تهران را نیز در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: ما برای برگزاری کامل انتخابات آمادگی کامل داریم. آن وظایفی که مربوط به استانداری و فرمانداری‌ها می‌شود، شامل سلامت و تامین امنیت انتخابات است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: ما هر روز در حال بررسی وضعیت این دو وظیفه هستیم و براساس قانون براساس دستور وزیر کشور و همچنین رعایت قانون انتخابات، صیانت، حفاظت و مراقبت از تک تک رای‌ها برای ما، فرمانداران، بخشداران و همه عوامل اجرایی یک وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی است و ما مکلف هستیم از این حق‌الناس صیانت کنیم.

محسنی‌بندپی با اشاره به بحث تامین امنیت انتخابات، تصریح کرد: ما می‌دانیم دشمنان این نظام و انقلاب به دنبال این هستند که هم مشارکت مردم ضعیف باشد و هم به دنبال برنامه‌های خاص خودشان برای برهم زدن انتخابات هستند. ما در ستاد امنیت انتخابات استان تهران تدابیری اندیشیده‌ایم و به طور کلی همه تدابیر و عواملی که باید برای تامین امنیت انتخابات اتخاذ شود در دستور کار ما قرار دارد.

وی ادامه داد: ستاد امنیت انتخابات روزانه جلساتی را برگزار می‌کنند و مسائل اطلاعاتی و امنیتی رصد می‌شود و ان‌شاءالله انتخابات پرشوری با حضور چشم‌گیر مردم در انتخابات ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ شاهد باشیم.

استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون تخلف انتخاباتی داشته‌ایم، تصریح کرد: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است، هم کاندیداها و هم طرفداران‌شان پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

محسنی‌بندپی در پاسخ به این سوال که مصداق تخلفات انتخاباتی چیست، تصریح کرد: آن چیزی که ما به عنوان تخلف انتخاباتی در نظر داریم همین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است که در آن ممنوعیت تجمعات و میتینگ‌ها اعلام شده است. همچنین عوامل ستادی کاندیداها نیز براساس رنگ‌بندی شهرستان‌ها ظرفیت جلسات‌شان تعیین شده است.

وی در پاسخ به این سوال که براین اساس تخلفی گزارش شده است، گفت: خیر، تاکنون گزارشی مبنی بر تخلفات انتخاباتی نداشتیم.

استاندار تهران همچنین درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در تهران گفت: ما به دنبال این بودیم که انتخابات شورای شهر تهران مانند دیگر کلانشهرها به صورت الکترونیک برگزار شود، اما به دلایلی انجام نشد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود