واکنش دلار به خبر توافق

شب گذشته اخبار مثبتی از توافق هسته ای منتشر شد. فعالان بازار می گویند قیمت دلار در نیمه نخست روز تحت تاثیر این خبر کاهشی می شود و در ادامه روز در مسیر نوسان صعودی قرار می گیرد.

قیمت دلار در روزهای اخیر توان صعود به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را از خود نشان نداده است. هم زمان معامله گران اجازه نداده اند که قیمت این ارز به زیر حمایت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی ریزش کند. به نظر می رسد، روز پنج شنبه نیز قرار نباشد که از این  قیمت دلار زندان موقت رها شود.

تنها محرک نوسان دلار

تحلیل گران باور دارند، بازار تنها در صورتی دچار تغییرات معنادار می شود که خبر مشخصی از مذاکرات هسته ای منتشر شود. به عنوان مثال، دیشب بازار با خبر احتمال دستیابی طرف های مذاکره کننده برجام به یک پیش نویس با افزایش فروش ها مواجه شد و در مقطعی حتی تا محدوده ۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان افت کرد. با این حال، زمانی که اعلام شد در این دور توافقی حاصل نشده است و مذاکرات به دور بعدی رفته است، بار دیگر تعداد خریداران بیشتر شد و قیمت دلار به سوی محدوده ۲۳ هزار و ۹۰۰ تومانی حرکت کرد.

دلار پشت خطی

فرصت بازارساز و نوسان گیران دلار

با اینکه دیشب خبری از توافق هسته ای منتشر نشد، ولی اظهارات خوش بینانه ای در مورد بالا رفتن احتمال رسیدن به توافق منتشر شد. برخی فعالان اعتقاد دارند در نیمه اول روز پنج شنبه بازارساز با تکیه بر همین اخبار و افزایش عرضه ارز، قیمت دلار را در جهت کاهشی قرار داد. با این حال، فعالیت صرافی های بانکی عموما در حدود ساعت ۲ بعدازظهر پنج شنبه خاتمه می یابد و نوسان گیران فرصت دارند که در معاملات پشت خطی و در تعطیلات، قیمت دلار را بار دیگر در جهت افزایشی قرار دارند. ممکن است عده ای از بازیگران با احتیاط قبل از تعطیلات، معاملات خود را ببندند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود