بازی مرگ و زندگی فرا رسید؛
راهی جز پیروزی مقابل بحرین نیست

امشب از ساعت بیست و یک حساس ترین دیدار تیم ملی ایران در دو سال اخیر در شهر منامه بحرین برگزار خواهد شد؛ جایی که شاگردان دراگان اسکوچیچ باید به مصاف بحرین بروند.

امشب از ساعت بیست و یک حساس ترین دیدار تیم ملی ایران در دو سال اخیر در شهر منامه بحرین برگزار خواهد شد؛ جایی که شاگردان دراگان اسکوچیچ باید به مصاف بحرین بروند. کسب سه امتیاز این دیدار می تواند ایران را در جدول نگه دارد در غیر این صورت شاگردان اسکوچیچ حذفی زودهنگام را در دور اول انتخابی جام جهانی تجربه خواهند کرد.

ایران از چهار مسابقه قبلی خود تا پیش از حضور در منامه دو برد و دو شکست کسب کرده بود و با برتری سه بر یک مقابل هنگ کنگ سه سومین پیروزی خود رسید تا نه امتیازی شود. بحرین اما در حال حاضر دوازده امتیازی است و شاگردان اسکوچیچ باید به سه امتیاز این تقابل دست یابند.

دراگان اسکوچیچ برای تغییر در خط دفاعی تیم ملی دست بازی دارد؛ حضور بازیکنانی چون مرتضی پورعلی گنجی و مجید حسینی که هر دو لژیونر هستند و از اردوی تیم‌های باشگاهی‌شان به تیم ملی اضافه شدند، می‌تواند برای کادرفنی در سه مسابقه باقیمانده از جمله با مصاف با بحرین دردسر شیرینی ایجاد کند که به کدامیک از این مدافعان ملی‌پوش بازی بدهند.

برتری آماری تیم ملی: دو تیم تا امروز 16 بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که ایران 7 بار برنده شده و بحرین هم 5 بار موفق به شکست تیم ملی شده است. 4 بازی دو تیم هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

احتمال صدرنشینی؟ اگر چه شاگردان اسکوچیچ با پیروزی مقابل بحرین، 12 امتیازی خواهند شد منتهی این پیروزی به معنای صدرنشینی تیم ملی نخواهد بود چرا که قبل از این بازی عراق با کامبوج بازی دارد و خیلی بعید است که عراق جلوی کامبوج امتیاز از دست دهد و احتمالا در پایان بازیهای فردا شب، عراق به صدر گروه برخواهد گشت و ایران در صورت پیروزی تیم دوم گروه C خواهد بود.

بحرین اگرچه مقابل کامبوج و مالزی سعی در اجرای فوتبال هجومی داشت اما هدف اصلی کادر فنی این تیم از بازی اوکراین کسب تجربه متناسب با پیش بینی شان از بازی ایران بود و احتمالا تحلیل این بازی برای آگاهی از آنچه قرار است این تیم مقابل ایران به نمایش بگذارد مفید تر از دو بازی دیگر خواهد بود.

بحرین مقابل اوکراین با آرایش 1-4-1-4 و مقابل مالزی و کامبوج با آرایش پایه 3-3-4 بازی کرده است. دو سیستمی که نزدیکی فرمی زیادی دارند و تفاوت اصلی شان در شرح وظایف و میزان آزادی عمل بازیکنان جلوی زمین این تیم است.

شاید بتوان گفت مهمترین نکته ای که از تماشای دو بازی بحرین می توان دریافت، تفاوت کیفیت این تیم در اجرای فوتبال واکنشی و مالکانه است. ساختار فنی فوتبال بحرین بر اساس اجرای فوتبال دفاع-ضدحمله طراحی شده و صبر، حوصله، تمرکز و فشردگی واژگانی است که به خوبی فوتبال این تیم در این موقعیت را توصیف می کند اما وقتی این تیم نیاز به گل دارد و ناچار به اجرای فوتبال هجومی و مالکانه می شود آسیب پذیر به نظر می رسد. نکته ای که اهمیت زدن گل اول در این بازی را دوچندان می کند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود