پیشنهاد یک ناشر به نامزد‌های انتخابات

به گزارش باطن، حجت الاسلام هادی شیرازی، مدیر انتشارات خط مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به کمبود و گرانی کاغذ در بازار گفت: به دلیل کمبود و گرانی کاغذ نتوانسته‌ایم نیاز بازار برای چاپ مجدد کتاب‌هایمان را پاسخ دهیم.

وی افزود: در ابتدای فصل تابستان درخواست کتاب خوب رو به افزایش است، ولی متاسفانه با توجه به بحران کمبود کاغذ، نتوانسته‌ایم به این نیاز اهل فرهنگ و عموم مردم به شایستگی پاسخ دهیم.

حجت‌الاسلام شیرازی اظهار داشت: بیش از ۱۰ عنوان کتاب جدید آماده انتشار داریم، ولی از ابتدای امسال هیچ سهمیه کاغذی به انتشاراتی‌ها تعلق نگرفته و بازار کاغذ آزاد نیز دچار آشفتگی است و کاغذ آزاد به قیمت مناسب پیدا نمی‌شود.

وی ادامه داد: همه این مشکلات باعث شده‌اند نه تنها نتوانیم کتاب‌های جدیدمان را به بازار عرضه کنیم که حتی درخواست تجدید چاپ کتاب‌های پر فروشی مانند «بیست و هفت روز و یک لبخند»، «ایرانی‌ها آمدند» و «ابوباران» نیز بی پاسخ مانده‌اند.

حجت‌الاسلام شیرازی در پایان گفت: برای پاسخ به نیاز اهل فرهنگ و هنر و مخاطبان ادبیات پایداری به کاندیدا‌های انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری پیشنهاد می‌دهیم به جای استفاده از کاغذ در تبلیغات شهری، کاغذ مورد استفاده خود را برای انتشار کتاب در اختیار انتشاراتی‌ها قرار دهند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود