روزگار نوسان گیری در بازار ارز

بامداد امروز قیمت دلار در پشت خط تغییر روند داد اتفاقی که از نگاه ناظران می تواند روند معاملات ارزی را تغییر دهد.

شرایط فعلی مناسب برای خرید و فروش های بلندمدت در بازار ارز نیست. این جمله ای است که این روزها از سوی تحلیل گران بازار به کرات شنیده می شود. از نگاه آن ها، در فضای کنونی، بیشتر باید به دنبال نوسان گیری در فواصل کوتاه بود. به نظر می رسد معامله گران حرفه ای بازار نیز رفتار خود را در روزهای اخیر با همین تاکتیک تنظیم کرده اند.

کف و سقف قیمت دلار در هفته گذشته بین 23 هزار و 800 تا 24 هزار و 200 تومان بود؛‌ ولی با توجه به شکست سطح حمایتی 23 هزار و 800 تومانی دلار در روز شنبه،‌ می توان انتظار سقف و کف جدیدی را برای بازار داشت. عده ای از تحلیل گران فنی عنوان می کردند که حمایت مهم فعلی اسکناس آمریکایی محدوده 23 هزار و 500 تومانی است و مقاومت جدید بازار، محدوده 23 هزار و 780 تومان خواهد بود. طبیعتا در صورت شکست مقاومت یاد شده، بازار بار دیگر با سد 24 هزار و 200 تومان رو به رو خواهد بود.

دیشب در معاملات پشت خطی، قیمت دلار توانست از مقاومت یاد شده عبور کند و به سرعت به مرز ۲۴ هزار تومانی نزدیک شود. این موضوع می تواند جریان معاملات در روز جاری را بسیار متفاوت تر از روز شنبه کند.

احتیاط در معاملات ارزی
در روزهای اخیر معامله گران ریسک زیادی برای خرید و فروش دلار نکرده اند. گفته می شود، یکی از دلایل احتیاط معامله گران، عرضه ارزی بازارساز به صورت حواله و اسکناس بوده است. برخی معامله گران عنوان می کنند که درهم امارات توان شکست محدوده 6 هزار و 600 تومان را از خود نشان نداد. این مساله عامل مهمی بود که منجر به عقب نشینی خریداران شد. با این حال، درهم توان نزول به زیر حمایت 6 هزار و 500 تومان را نیز بروز نداده است و همین موضوع موجب شده است که فروشندگان نیز فعالیت بیشتری در بازار نکنند.

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود