سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم بشار اسد کرد

به گزارش باطن، «مهدی سبحانی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سوریه امروز (یکشنبه) در کاخ «الشعب» به دیدار «بشار اسد» رفت و استوارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این دیدار، بشار اسد ضمن گفتگو با وی، برای او و موفقیت در مأموریتش ابراز امیدواری کرد. در این دیدار «فیصل مقداد» وزیر خارجه و «منصور عزام» وزیر امور ریاست‌جمهوری حضور داشتند. همزمان با «مهدی سبحانی»، «سمیر الرفاعی» سفیر جدید فلسطین در سوریه نیز استوارنامه خود را به رئیس‌جمهور این کشور داد.

مهدی سبحانی مدیرکل پیشین دفتر برنامه ریزی و رصد راهبردی وزارت امور خارجه در تاریخ ۱۹ اردیبهشت به جای ترک آبادی به عنوان سفیر جدید ایران در دمشق منصوب شد. او پیش از این در سمت‌های مدیرکل دفتر برنامه ریزی و رصد راهبردی وزارت امور خارجه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان، معاون مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه و معاون سفیر در کشور‌های ترکمنستان و اوکراین خدمت کرده است.

سبحانی دارنده مدرک دکتری روابط بین الملل از دانشگاه تهران و از جانبازان جنگ تحمیلی است.

او جایگزین جواد ترک آبادی شده است. ترک آبادی از اردیبهشت ۱۳۹۶ تا فروردین ۱۴۰۰ عهده دار سفارت ایران در سوریه بود. پیش از او نیز محمدرضا رئوف شیبانی سکان سفارت ایران در دمشق را برعهده داشت.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود