رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
دولت آینده 350 هزار میلیارد تومانی کسری بودجه دارد‌/ دولت آینده تا 2 سال باید از خرابی‌های اقتصاد ‌آواربرداری کند‌

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم و دولت آینده تا دو سال باید از خرابی‌های اقتصاد کشور آواربرداری کند.

محمدرضا پورابراهیمی شب گذشته در همایش ستاد مرکزی کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان کرمان با تبریک فرارسیدن دهه کرامت اظهار داشت: شرایط خاصی در حوزه اجرایی کشور حاکم بوده و انتخابات فرصت بسیار خوبی برای تغییر در قوه مجریه کشور است.

وی با بیان اینکه تقریباً روند شاخص‌های اقتصادی کشور به‌عنوان مثال شاخص درآمد ملی، جذب سرمایه‌گذار خارجی و رشد اقتصادی خوب نیست افزود: براساس آخرین آمار ارائه شده کمتر شاخص اقتصادی وجود دارد که مثبت باشد.

نرخ رشد اقتصادی کشور صفر است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیتی که در اقتصاد ایران وجود دارد به‌راحتی می‌تواند مسیر حرکت ما را تغییر داده و به‌سمت پیشرفت ببرد گفت: نرخ رشد اقتصادی کشور تقریباً صفر است و این در حالی است که ظرفیت‌های عظیمی در کشور ما وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سهم تحریم‌ها در اقتصاد غیرقابل انکار است اما این نرخ هم قابل قبول نیست ادامه داد: 350 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم و دولتی هم که در آینده مستقر می‌شود اول باید کسری بودجه را تأمین کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه تغییرات قیمت‌های جهانی مانند قیمت نفت بر اقتصاد کشور اثر می‌گذارد ادامه داد: از سوی دیگر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد تمام کشورهای دنیا اثر گذاشته است.

تنها راه رفع مشکلات اقتصادی تکیه بر توان داخلی است

وی با اشاره به اینکه تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور تکیه و تقویت عوامل درونی کشور است بیان کرد: حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب بر موضوعات اقتصادی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی تأکید کردند و با توانمندی درونی می‌توان عوامل بیرونی بر اقتصاد کشور را کنار زد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر تفکر ایستادگی و مقاومت در بین مدیران وجود داشت کار ناممکن ممکن می‌شود یادآور شد: شهید سلیمانی از دل تهدیدها فرصت ایجاد کرد و درست زمانی که همه از سوریه ناامید شده بودند حاج قاسم داعش را شکست داد.

وی با اشاره به اینکه در جلسات سران قوا که شرکت می‌کردیم بعد از گزارش آقای جهانگیری رئیس جمهور درخواست مجوز برداشت پول از صندوق توسعه ملی را عنوان می‌کرد افزود: تفکری می‌تواند کشور را نجات بدهد که به یاری و مدد الهی باور قلبی داشته باشد و از تمام ظرفیت‌های داخلی استفاده کند.

گره زدن تمام مشکلات کشور به برجام خیانتی بزرگ است

پورابراهیمی با بیان اینکه گره زدن تمام مشکلات اقتصادی کشور به برجام خیانتی بزرگ است تصریح کرد: دیپلماسی دولت در مذاکرات، دیپلماسی التماسی و وادادگی بود و نتیجه‌اش این شد.

وی با اشاره به اینکه ذره‌ای از منافع ملی در مجلس شورای اسلامی کوتاه نخواهیم آمد گفت: امیدواریم با استقرار دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی آثار معیشتی را در زندگی مردم ببینیم و اعتقاد دارم با خرابی‌های ایجاد شده تا دو سال فقط باید از اقتصاد کشور آواربرداری شود

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود