به گروه‌ها و جریانات سیاسی بدهکار نیستم

به گزارش باطن، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با جمعی از مدیران رسانه‌های اصلاح‌طلب گفت: من در زمینه ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، جز در محضر مقدس خداوند متعال، شهدا و مردم، به هیچ جریان و گروه خاصی احساس بدهکاری نخواهم کرد.

وی افزود: لطف و حمایت ائتلاف‌ها و گروه‌ها از من و همچنین وجود برخی افرادی که قرار بود در انتخابات شرکت کنند و در میانه راه به حمایت از من پرداختند، سبب نمی‌شود که در صورت کسب رای مردم نسبت به مجموعه، گروه و یا عزیزی احساس بدهکاری کنم.

رئیسی ادامه داد: ستاد ما به هیچ عنوان نماد دولت آینده نخواهد بود و نباید از روی ستاد نسبت به آینده دولت داوری کرد. ما نسبت به احدی در رابطه با آینده بدهکار نخواهیم بود و کسی حق سهم خواهی در این زمینه را ندارد. اگر رای مردم به من تعلق گرفت، شایسته سالاری در دولت به شکلی خواهد بود که دانشگاه، بازار و رسانه آن را باور داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: انتقاد و نقدپذیری به اصلاح امور کمک می‌کند و اگر مدیری راه نقد و نقدپذیری را برای خود باز نگذاشت، اولین جفا را به خود و مجموعه‌اش کرده است چرا که نگفتن آسیب‌ها از سوی دیگران، سبب می‌شود که مدیر با خودش فکر کند که هم درست می‌اندیشیده و هم درست عمل می‌کرده است.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما طی دو سال گذشته نهایت همکاری را با وزرای دولت داشته‌ایم. زمانی به آقای روحانی گفتم من دو سال است که با همه وزرای شما در قوه قضاییه کار می‌کنم و جلسات مستمری می‌گذارم و مشکلی هم برای کار کردن حتی با وزرای دولت شما ندارم. شما یک روز در هیئت دولت از آن‌ها بپرسید که رئیسی با شما چگونه کار می‌کند؟ به آقای روحانی گفتم ممکن است رویکرد من با شما متفاوت باشد، اما با هیچ‌یک از وزرای دولت مشکلی ندارم و کار می‌کنم.

در ادامه گزیده‌ای از سخنان مدیران اصلاح طلب آمده است:

** وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار: دوره مدیریت رئیسی در قوه قضاییه اصلاح طلبانه بود، اصلاح طلبی به شعار نیست به کارنامه است که شما دارید/ اقدام رئیسی در مبارزه ریشه‌ای با فساد/ در دوره ریاست رئیسی بر قوه قضاییه شاهد مزاحمتی برای مطبوعات نبودیم/ رفتار منصفانه رئیسی با اقشار مختلف بویژه فعالان رسانه در دوران ریاست بر قوه قضاییه/ حل مشکلات مطبوعات اصلاح‌طلب در هیئت نظارت بر مطبوعات از سوی دستگاه قضا/رئیسی می‌تواند دولت وحدت ملی را برای نخستین بار در کشور تشکیل دهد

** مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد: رفتار با متانت رئیسی در جریان رقابت‌های انتخاباتی، مناظرات و در برابر تخریب‌ها، جلوه‌ای از حق‌مداری و حضور وی در جبهه حق بود/ در دوران مدیریت رئیسی در قوه قضاییه مشکلات با یک تذکر ساده مرتفع میشد/ روش اخلاقمدارانه و با تساهل و تسامح رئیسی در قوه قضاییه

** مدیر مسئول روزنامه آرمان ملی: استقلال و شایسته سالاری رئیسی قابل توجه است

** مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد: رئیسی یک روحیه آرام و منعطف دارد که به صدا‌های مختلف گوش می‌دهد/ چالش‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین چالش‌های رئیسی خواهد بود

** رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق: نگاه رئیسی به منتقدین و استماع سخنان آن‌ها قابل تقدیر است/ ۸ سال از روحانی دفاع کردیم، اما امکان برگزاری جلسه با او به شیوه جلسه‌ای که با رئیسی داشتیم، فراهم نشد.

** دبیر انجمن صنفی مدیران روزنامه‌های غیردولتی: در ۸ سال اخیر ارتباط بسیار ضعیفی با رئیس جمهور داشتیم/ برای رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های خصوصی بسته نجات تعبیه کنید.

** روایت مدیرمسئول رسانه «راوی» از تعامل و همکاری رئیسی با خاتمی در دوران ریاست سازمان بازرسی/ در آن زمان کار‌ها با سرعت و دقت در سازمان بازرسی انجام شد/ روحیه رئیسی در قوه قضاییه حمایت از مطبوعات بوده است
خاطره مدیر عامل ایلنا از رفع فیلتر این خبرگزاری اصلاح‌طلب با مساعدت رئیسی در سال ۸۵ / حیدری: باور نمیکردم در ان قوه قضائیه فردی مانند شما با این نگاه وجود داشته باشد/ همان موقع به به نگاه حمایتی رئیسی از رسانه‌ها پی بردم/ رئیسی نشان داد منصف است.

** مدیرعامل خبرگزاری ایسنا: رئیسی در دوران ریاست بر قوه قضاییه بسیار موفق عمل کرد و درب اتاقش باز بود و توانست در مقابل فساد و مفسدین بایستد/ تاکید رئیسی بر ضرورت ارتباط با دنیا بسیار حائز اهمیت است/ تنها در دوره ریاست رئیسی توانستیم با رئیس قوه قضاییه جلسه برگزار کنیم.

** مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت: تیم اقتصادی و صنعتی خوبی در کنار رئیسی هستند.

** مازندرانی مدیرمسئول اسبق روزنامه فرهیختگان: مشی رئیسی ایجاد محدودیت برای رسانه‌ها نیست/ در خاطرات مرحوم هاشمی رفسنجانی، از رئیسی به عنوان یک فرد دغدغه‌مند یاد شده است/ دولت رئیسی می‌تواند یک دولت فراگیر و مستقل و دولت اجماع ملی خواهد بود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود