امتناع مجریان انتخابات از ارسال صندوق‌های سیّار به مراکز درمانی

به گزارش باطن، با گذشت بیش از ۱۳ ساعت از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، گزارش‌های دریافتی از منابع مردمی حاکی است، عدم ارسال صندوق سیار به مراکز درمانی برای اخذ رای بیماران و کادر درمان، باعث اعتراض این گروه از مردم شده است.

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و نامزد انصرافی انتخابات هم در همین رابطه در توئیتی نوشت: «متاسفانه گزارش‌های مردمی حاکی از این است که هنوز در بسیاری از بیمارستان‌ها صندوق سیار نبرده‌اند و بیماران و کادر درمان معترض هستند. وزارت کشور انتقال صندوق رای به بیمارستان‌ها را پیگیری کند».

علاوه بر مراکز درمانی، گزارش‌های دیگری نیز از مخاطبان فارس دریافت شده که با وجود درخواست از مجریان انتخابات برای ارسال صندوق سیار جهت دریافت رأی سالمندان بستری در منزل که امکان خروج از خانه را ندارند، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

صبح امروز نیز از ساعت ۷ صبح و همزمان با آغاز فرایند رای‌گیری، مسئولان برخی حوزه‌های اخذ رای در تهران و شهرستان‌ها، با بیان دلایلی از قبیل عدم ابلاغ فرماندرای‌ها، آماده نبودن تعرفه‌ها و یا اختلال در سیستم الکترونیک احراز هویت، از دریافت رأی شهروندان خودداری کردند که این مسئله در برخی حوزه‌ها از ۳ تا ۵ ساعت نیز ادامه داشته و باعث خستگی و کلافگی مردم در این حوزه‌ها شده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود