حاشیه‌نگاری خبرنگاران از حوزه‌های رای‌گیری در تهران

رای گیری از واجدین شرایط چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ساعت ۷ صبح روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز شد

  فرآیند اخذ رای از واجدین شرایط شرکت در انتخابات سیزدهمین دوره ی ریاست جمهوری، ششمین دوره ی شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میاندوره پنجمین دوره ی مجلس خبرگان رهبری در استان های تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران و همچنین اولین میاندوره یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه ی «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «میانه»، «آستانه اشرفیه»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «گچساران و باشت» و «بهار و کبودرآهنگ» از ساعت ۷ صبح روز جمعه مورخ ۲۸-۳-۱۴۰۰ آغاز شد.

طبق گزارشات دریافتی، کلیه ی شعب اخذ رای انتخابات در سراسر کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا  آماده ی اخذ رای از هموطنان عزیز می باشند.
همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی برای رای دادن، ضروری است.

رای دهندگان هنگام مراجعه به شعب، خودکار شخصی و ماسک به همراه داشته باشند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰) در اولین دقایق آغاز رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری، با حضور در شعبه اخذ رای شماره ۱۱۰ واقع در حسینیه امام خمینی (ره) رای خود را به صندوق انداختند.

رهبر انقلاب اسلامی روز انتخابات را روز ملت ایران دانستند و تاکید کردند: امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی مردم هستند.

 

* حاشیه‌نگاری های 

اولین نفری است که رای خود را به صندوق اخذ رای حسینه ارشاد انداخت به خبرنگار ایسنا گفت: مملکت و کشورم را دوست دارم، به رهبرم علاقه مند هستم و به همین دلیل است که امروز در این محل حضور پیدا کردم تا در تعیین سرنوشت این کشور سهیم باشم.

مادر ۸۲ ساله ای که برای شرکت در انتخابات به حسینیه ارشاد آمده بود به ایسنا گفت:شرکت در انتخابات را وظیفه خود می دانیم،سه برادر زاده من شهید شدند، اگر در انتخابات شرکت نکنم خودم را مسئول این سه عزیز می دانم.

 

خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی برای پوشش اخبار روند اخذ رای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از پیش از شروع ساعت رای گیری در مقابل حسینیه ارشاد حاضر بودند.

 

علی اکبر ناطق نوری،  و … از جمله کسانی بودند که در این حوزه در این حوزه رای دادند.

سرهنگ موقوفه ای رئیس پلیس پیشگیری تهران درحسینیه ارشاد ضمن حضور در این شعبه اخذ رای از روند برگزاری انتخابات در این شعبه بازدید کرد.

 

* حاشیه‌های حسینیه جماران 

محمدرضا عارف اولین نفری بود که پیش از  باز شدن این شعبه رأی گیری برای شرکت در انتخابات، در حسینیه جماران حضور یافت.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، علی یونسی مشاور رییس‌جمهور ، حسن غفوری فرد رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی ، علی رازینی و … از جمله کسانی بودند که در این حوزه در این حوزه رای دادند.

* حاشیه‌های هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان 

 

سخنگوی شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات بازدید کرد.

 

هم‌چنین سیامک ره‌پیک قایم مقام دبیر شورای نگهبان پس از آن که رای خود را به صندوق سیار واقع در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان انداخت، در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه کرامت، اظهار کرد: این روز مهم و سرنوشت‌ساز را به همه ملت ایران و دلسوزان کشور تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که اراده ملت ایران در این روز با هدایت خداوند به نحوی رقم بخورد که کشور ما سال‌های آینده از یک مدیریت اجرایی قوی و مطلوب برخوردار شود.

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان نیز  رأی خود را به صندوق سیار واقع در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان انداخت پس از آن گفت:  سه سفارش دارم، اول مشارکت، دوم مشارکت، سوم مشارکت.

 

صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان نیز پس از انداختن رای خود در صندوق رای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز خوشبختانه ملت ما یک حضور جدیدی را در پای صندوق های رای برای رقم زدن به سرنوشت خواهند داشت.

 

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان نیز در این ستاد رای خود را به صندوق انداخت.

 

* حاشیه‌های  حرم شاه عبدالعظیم در روز انتخابات 

حضور فرزند شهید سلیمانی و چند تن دیگر از کاندیدای انتخابات شورای شهر در حرم عبدالعظیم حسنی

 

 

* حاشیه ها از مسجد النبی نارمک

حضور کودکان با لباس محلی از حاشیه های دیدنی صف رای دهندگان در این مسجد بود.

*حاشیه ها از مسجد لرزاده تهران 

حضور فعال بانوان برای مشارکت در انتخابات

 

مشارکت خانوادگی در رای نامزدهای انتخابات، مسجد لرزاده

محمود علوی وزیر اطلاعات و محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور نیز در ستاد انتخابات کشورحضور یافتند.

محمود علوی وزیر اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: حضور حداکثری یکی از راهبردهایی است که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید کردند و در صورتی که مردم عزیز ما به صورت حداکثری حضور پیدا کنند تاثیرهای خود را در جنبه های مختلف می گذارد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت .

این خبر تکمیل می شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود