کیم جونگ اون:
کره شمالی برای گفتگو و رویارویی با آمریکا آماده است

رهبر کره شمالی در نشست کمیته مرکزی حزب حاکم این کشور بر لزوم آمادگی پیونگ یانگ «هم برای گفتگو و هم برای رویارویی» با ایالات متحده تأکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نشست کمیته مرکزی «حزب کارگران کره» که با حضور تمام اعضای این کمیته برگزار شد، اظهار داشت که این کشور باید «هم برای گفتگو و هم برای رویارویی» با ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری «جو بایدن» آماده شود.

خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) روز پنج شنبه با اعلام این خبر گزارش داد که کیم جونگ اون در صحبتهای خود تأکید کرد که آمادگی جهت رویارویی «برای حراست از شأن و منزلت کشور» و تضمین یک «فضای صلح آمیز» بسیار مهم است.

بنابر این گزارش، در این نشست رهبر کره شمالی با ترسیم خطوط کلی استراتژی روابط با واشنگتن، به تشریح «گرایش سیاست گذاری در دولت جدید ایالات متحده» پرداخت.

کیم جونگ اون همچنین خواستار «پاسخ دادن و مقابله مؤثر با وضعیتِ به سرعت در حال تغییر و تلاش‌های متمرکز برای در دست گرفتن کنترل پایدار موقعیت در شبه جزیره کره شد».

گفتنی است، پیش از این پیونگ یانگ مقامات واشنگتن را به پیگیری «سیاستی مبتنی بر دشمنی» علیه کره شمالی متهم کرد. در مقابل، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده نیز اعلام کرد تا زمانی که رهبر کره شمالی به خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره متعهد نشود، با کیم جونگ اون دیدار نخواهد کرد.

در حال حاضر نیز کاخ سفید اعلام کرده که در حوزه روابط واشنگتن با کره شمالی، از یک «رویکرد کاربردی و منطبق بر اصول معین» استفاده خواهد کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود