برنامه شستا در افزایش 12 برابری سرمایه

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی،‌ شستا، بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را رقم خواهد زد.

محمد رضوانی‌فر مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: افزایش سرمایه ۱۲۰۰ درصدی شستا در راه است.

وی در مورد افزایش سرمایه شرکت تامین اجتماعی با نماد شستا اظهار داشت: افزایش سرمایه‌ای از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار داریم و امروز گزارش کارشناس رسمی به کمک همکاران کانون کارشناسان و وکلای دادگستری تهیه شده است.

مدیر عامل شستا عنوان کرد: برآورد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی در شستا ۱۲۰۰ درصد است. همچنین از گزارش رسمی نیز رونمایی شده و به جایی رسیده‌ایم که فقط تایید سازمان بورس باقی مانده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: افزایش سرمایه ۱۲۰۰ درصدی جزو بزرگ‌ترین افزایش سرمایه‌ای است که می‌تواند در تاریخ بورس ایران اتفاق بیفتد و شاید سرمایه ثبت شده شستا بعد از این افزایش سرمایه به عددی حدود ۱۷۰ – ۱۸۰ هزار میلیارد تومان برسد.

وی در پایان بیان کرد: سال گذشته نیز شرکت شستا، با افزایش سرمایه‌ای در خرداد ماه از سرمایه ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی به ۸ هزار میلیارد تومان رسید و در پایان سال ۹۹ هم از محل سود انباشته افزایش سرمایه از ۸ هزار میلیارد تومان به ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت.

شستا سال قبل در آخرین روزهای فروردین 99 وارد بورس شد که 4.7 میلیون نفر سهام این شرکت بزرگ را خریداری کردند،‌هر چند تا اولین مجمع این شرکت حدود 1 میلیون سهامدار ماندند،‌اما این شرکت هلدینگی متشکل از دهها شرکت بزرگ بورسی است و سود مناسبی در حد 168 درصد نصیب سهامداران خود کرده است. علاوه بر این که در سال قبل حدود 486 هزار تومان سود هم به دارندگان سهام عرضه اولیه خود پرداخت کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود