مذاکره بی‌‌پایان نخواهیم کرد

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در توئیتی نوشت: ما به واسطه تعهد جدی خود به حفظ توافقی که ایالات متحده تلاش کرده بود آن را نابود کند، فعال‌ترین طرف در وین بوده‌ایم و اغلب پیش‌نویس‌ها را ما پیشنهاد داده‌ایم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: همچنان معتقدیم که توافق امکانپذیر است، مشروط بر آنکه ایالات متحده تصمیم بگیرد که میراث شکست خورده ترامپ را کنار بگذارد.

وی تصریح کرد: ایران مذاکره بی‌پایان نخواهد کرد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳ فروردین ماه به صورت مجازی و به منظور احیای برجام برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین این گفت‌وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود که از آن زمان تاکنون شش دور مذاکره در وین برگزار شده است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات در آخرین اظهارنظر درباه این مذاکرات در ۳۰ خرداد ماه و پس از نشست کمیسیون مشترک برجام با بیان این‌که ملاک ما رسیدن به یک توافق خوب است، درباره روند مذاکرات گفت: به اواخر کار نزدیک شدیم، ولی مسیر باقی‌مانده ساده نخواهد بود.

هنوز تاریخ دقیقی برای دور بعدی مذاکرات اعلام نشده است.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی امروز در توئیتی احتمال توفیق مذاکرات وین در دور هفتم را بالا ارزیابی کرد و در عین گفت که نمی‌توان از پیش با قطعیت سخن گفت.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود