وزیر بهداشت:
مجوز تزریق دومین واکسن ایرانی کرونا صادر شد

دکتر سعید نمکی در آیین اجرای طرح ادغام طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت در روستای ترک آباد اردکان با اشاره به تقابل طب ایرانی با طب مدرن، گفت: این جبهه آرایی دو گروه در مقابل یکدیگر موجب لگدمال شدن حقیقت می‌شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان راهکار‌های کارگشای طب قدیم، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم طب ایرانی و سنتی را نفی کنیم، ولی آنچه امروز راه گشاست آمیزه‌ای از طب قدیم و طب جدید و آشتی بین آن‌ها در استمرار و امتداد یکدیگر است و امروز سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از ظرفیت‌های طب قدیم برای کاهش عوارض و هزینه‌های نظام سلامت در جهان استفاده می‌کند.

وی با بیان این‌که ما در سال ۳۸۰ هزار مرگ داریم، افزود: از این تعداد، ۳۱۳ هزار مرگ به دلیل بیماری‌های غیر واگیر است و دنیا امروز به این نتیجه رسیده است که به جز تغییر شیوه زندگی هیچ راهی برای مقابله با بیماری‌های غیر واگیر نیست.

دکتر نمکی اظهار کرد: گرچه ما امروز واکسن را به عنوان یک پدیده مهم در جهت مقابله با ویروس کرونا ارزیابی می‌کنند، اما در جا‌هایی که واکسیناسیون هم انجام داده اند به سمت تغییر شیوه زندگی در جهت جلوگیری از این ویروس به عنوان مؤثرترین راه باز می‌گردند.
وی با اشاره به اینکه یکی از آموزه‌های بسیار ارزشمند طب قدیم ما اصلاح رویه زندگی است، افزود: بزرگترین دستاورد ما از طرح ادغام طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت تغییر روش زندگی و آموزش سبک زندگی درست به مردم است.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به صدور مجوز مصرف دومین واکسن ایرانی کرونا، گفت: فاز سوم آزمایش بالینی واکسن پاستور به عنوان دومین واکسن ایرانی کرونا انجام شده است و ما امروز توانستیم از کمیسیون قانونی مصرف اضطراری این واکسن را بگیریم و این واکسن نیز به مجموعه واکسن‌های ملی ما پیوست.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود