نوش آبادی رئیس کمیته باشگاه کشورهای تحریمی مجلس شد

عصر امروز سه شنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۰ در جلسه رسمی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، حسین نوش‌آبادی، نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، به اتفاق آرا، به عنوان رئیس کمیته باشگاه کشورهای تحریمی، انتخاب شد.

نوش آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در این خصوص اظهار داشت: فعال کردن دیپلماسی پارلمانی و گفتگو با اعضای پارلمان های کشورهای تحریمی که بیش از ۳۰ کشور هستند، ظرفیت عظیمی را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی، فراهم خواهد کرد.

وی افزود: با فعال شدن باشگاه کشورهای تحریمی و ایجاد ساز و کار بین المللی، و هم گرایی و هم افزاییِ این کشورها با یکدیگر، آثار منفی تحریم های ظالمانه را به حداقل خواهد رساند.

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت توسعه روابط دوجانبه و چند جانبه کشورهای تحریمی با یکدیگر، گسترش روابط و مناسبات جمعی را در حوزه های سیاسی، اقتصادی و تجاری ، مورد تاکید قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: یارگیری بین المللی و تلاش هماهنگ همه کشورهای مورد تحریم و به اشتراک گذاشتن ظرفیت های مختلف این کشورها، موجب بی اثر شدن آثار اقتصادی تحریم های آمریکا خواهد شد.

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی وفاق و همبستگی کشورهای تحریمی را گامی مهم و بهترین راهبرد برای مصون سازی کشور دانست و تاکید کرد اتحاد استراتژیک کشورهای تحریمی، موجب هراس آمریکا و قدرت های سلطه گر خواهد شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود