رای ۲۰۰ میلیارد تومانی علیه شرکت ملی حفاری

شعبه ۳۲ دادگاه حقوقی تهران در یک رای صادره شرکت ملی حفاری ایران از شرکتهای زیر مجموعه وزارت نفت را به پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به یک پیمانکار محکوم کرده است.

این رای در ارتباط با قرارداد شرکت ملی حفاری با شرکت توسعه حفاری مارین صادر شده است. مبلغ اولیه این قرارداد ۲۶ میلیارد تومان بوده که حداقل ۱۵ میلیارد تومان آن توسط شرکت ملی حفاری پرداخت شده است.

نکته جالب اینجاست که یکی از سهامداران این مارین،شرکت پترو آسماری است که قبلا در پرونده احداث خط لوله ۱۶ اینچ انتقال نفت برای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب موفق شد ۱۶۰ میلیارد تومان از حساب شرکت نفت برداشت کند. این شرکت در حالی این مبلغ را بر اساس حکم یک دادگاه محلی دریافت کرده است که بر اساس دستور مقامات ارشد قضایی قرار بود حکم اولیه برای بررسی‌های دقیق‌تر کارشناسی متوقف شده و وارد فرآیند اجرایی نشود.

این قرارداد در دوره مدیریت قبلی شرکت ملی حفاری منعقد شده و اگر قوه قضاییه به صورت ویژه به این موضوع ورود نکند، شرکت ملی حفاری در ادامه با مشکلات عدیده ای مواجه شده و با توجه به رقم بالای حکم، فعالیت آن شرکت با اخلال مواجه می‌شود.

نکته قابل تامل آن است که این حکم در مجتمع شهید مدنی و شعبه ۳۴ صادر شده است. این شعبه همان شعبه‌ای ست که در مورد قبلی نیز علیه شرکت مناطق نفت خیز حکم 160 میلیاردی صادر کرده بود.

مدیرعامل شرکتی که حکم میلیاردی گرفته بود برادر یکی از مدیران شرکت ملی نفت است. شرکت وی همانطور که اشاره شد سهامدار شرکتی ست که به تازگی علیه شرکت ملی حفاری حکم 200 میلیارد تومانی گرفته است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود