«اژه‌ای» می‌تواند قوه قضائیه را پویا کند

حجت‌الاسلام والمسلمین «مجید انصاری» پیرو انتخاب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای به عنوان رئیس رئیس دستگاه قضا از سوی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: تجربه دوره قبل و انتخاب شخصی از درون قوه قضائیه موفق بود و در مجموع توانست گام‌های مؤثری را برای برخی اصلاحات و پیشرفت‌ها در قوه قضائیه از جمله تهیه سند تحول و مبارزه با برخی مفاسد بردارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ادامه روند تحولی با انتخاب آقای محسنی اژه‌ای که سابقه طولانی و شناخت کامل از مشکلات، آسیب‌ها و باید و نباید‌های این قوه دارد و به عنوان معاون اول نقش کلیدی در تهیه سند تحول داشت اتفاق مبارکی است.

وی افزود: آقای محسنی اژه‌ای در متن قضایا قرار دارد و این نقطه مثبتی است که کمک می‌کند قوه قضائیه به سمت پویایی و کارایی هرچه تمام‌تر پیش برود.
انصاری گفت: امیدواریم که در جلب رضایت عامه مردم از طریق احیای حقوق عامه، ادامه مبارزه جدی و ریشه‌ای با مفاسد بدون هرگونه ملاحظه یا تبعیض بتواند به تحکیم روابط مردم با قوه قضائیه کمک کند؛ چرا که مردم باید با پیشرفت کار و اقدامات تحولی تأثیر مثبت آن را بر زندگی خود احساس کنند.

وی افزود: قوه قضائیه پشت و پناه و آخرین امید مردم است اگر در قوای دیگر مشکلی ببینند به قوه قضاییه تظلم‌خواهی می‌کنند و اگر این مهم تقویت شود مردم عدالت را با همه وجود حس می‌کنند و امیدوار می‌شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نظر می‌رسد یکی از نقاط قوت انتخاب آقای محسنی اژه‌ای این است که وی نیازمند به هیچ وقت اضافی برای شناخت قوه و نیرو‌ها و اقدامات بایسته نیست. او به طور کامل قوه قضائیه را می‌شناسد و از روز گذشته که حکم او صادر شد به عنوان رئیس جدید قوه قضاییه می‌تواند وارد عمل شده و امیدی را که به وجود آمده جامعه عمل بپوشاند.
انصاری با بیان اینکه پیگیر بودن و پشتکار داشتن از ویژگی‌های مثبت آقای محسنی اژه‌ای است که می‌تواند به روند اصلاحی کمک کند گفت: همچنین ارتباط با نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف، وجود یک رابطه مستمر دوجانبه بین جامعه و قوه قضائیه از نظر دریافت انتقادات و پیشنهادات اصلاحی از سوی مردم و توجیه و تبیین مسائل از سوی قوه قضائیه می‌تواند کمک کار قوه قضاییه باشد تا شاهد تحول و پیشرفت در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود