اعلام گزینه‌های پیشنهادی برای شهردار تهران
مستاجر خیابان بهشت کیست؟

کلیات شاخص‌های انتخاب شهردار از سوی منتخبان پذیرفته شد و قرار است منتخبان گزینه‌های پیشنهادی خود را برای شهرداری تهران بزودی اعلام کنند.

 28 خرداد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران برگزار شد. لیست شورای ائتلاف پیروز انتخابات شد.

یکی از مهمترین وظایف منتخبین ششمین دوره شورای شهر انتخاب شهردار آینده است. منتخبین در اولین جلسه خود یک کمیته 9 نفره برای انتخاب شاخص‌های شهردار تهران مشخص کردند و قرار شد که شاخص‌ها احصاء شود.

در آخرین جلسه منتخبین شورای شهر، کلیات شاخص‌های انتخاب شهردار تأیید شد

سیدجعفر تشکری هاشمی منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس، گفت: در آخرین جلسه شاخص‌ها مطرح شد و کلیات شاخص‌ها از سوی منتخبین پذیرفته شد.

قرار شد منتخبین گزینه‌های پیشنهادی خود را برای شهرداری اعلام کنند

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران ادامه داد: قرار شد اعضا درباره جزئیات نظرات خود را اعلام کنند.

تشکری در ادامه گفت:‌همچنین قرار شد منتخبین گزینه‌های پیشنهادی خود را برای شهرداری اعلام کنند.

حدود یک‌ ماه دیگر شورای ششم شهر تهران فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند و باید شهردار تهران را هم مشخص کنند. با توجه به مشکلات تهران، بدهی‌های سنگین، توقف بسیاری از پروژه‌ها و… باید کسی انتخاب شود که بتواند مشکلات را برطرف کند.

احمد صادقی منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در این باره گفت: منتخبان شورا قصد دارند از تمام ظرفیت‌های موجود برای توسعه و آبادانی استفاده کنند.

تاکنون هیچ گزینه‌ای در جمع منتخبین مطرح نشده است/ هنوز به مصادیق نرسیده‌ایم

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران به دیداری که نمایندگان  منتخبان شورا با قالیباف داشتند، گفت:‌ منتخبین درخواست کردند از ظرفیت‌های قوه مقننه برای حل مسائل شهری استفاده شود و همچنین برخی از اعضا درخواست تشکیل مجمع 51 نفره شهر تهران که شامل 30 نماینده تهران و 21 عضو شورا می‌شوند را مطرح کنند.

وی در خصوص گزینه‌های مطرح شده برای شهرداری تهران هم گفت:‌ تاکنون هیچ گزینه‌ای در جمع منتخبین مطرح نشده است. شاخص‌گذاری انجام شده است اما هنوز به مصادیق نرسیده‌ایم و اینها گمانه‌زنی‌های فضای مجازی است و اگر گزینه‌ای مطرح شود، حتما توسط بیانیه رسمی اعضای منتخب اعلام می‌شود.

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران تأکید کرد که براساس آئین‌نامه داخلی، فرایند انتخاب شهردار را دنبال می‌کنیم و شهرداری انقلابی، جهادی و متخصص که پای کار باشد.

 ما فرصت اختلاف نداریم و حرف اول را هم‌افزایی می‌زند/ تهران در چهار سال گذشته عقب‌‌ماندگی‌های زیادی داشته است

گمانه‌زنی درباره انتخاب شهردار آینده ادامه دارد. گزینه‌های متعددی از جمله معاونین شهردار، برخی نمایندگان مجلس و وزرا مطرح می‌شود، اما هنوز منتخبین وارد مصادیق نشده‌اند. پرویز سروری منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در این باره می‌گوید: شهردار تهران حتماً باید به دنبال هم‌افزایی باشد. ما فرصت اختلاف نداریم و حرف اول را هم‌افزایی می‌زند. تهران در چهار سال گذشته عقب‌‌ماندگی‌های زیادی داشته است و باید شهردار آینده با دولت، مجلس و دستگاه‌ها ارتباط خوبی داشته باشد تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

به گفته منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران، شهردار آینده باید از نظر کارآمدی مقبول باشد، باید طراز ملی داشته و همچنین با دولت و مجلس برای رفع مشکلات بتواند رایزنی کند. حتماً شهرداری باید انتخاب شود که مورد اعتماد قوا باشد. شهردار همچنین باید به سرعت بتواند وارد کارها شده و همچنین با شورا هم‌افزا و همدل باشد. تأکید می‌کنم شهرداری و شورا محل جنگ نیست و همچنین باید افرادی در شهرداری به کار گرفته شوند که پاکدست و کارآمد باشند و توانمندی لازم را داشته، خوش‌انگیزه و انقلابی باشند و ترکیبی از جوانی در مدیریت شهری جلوه کند.

اعضای شورای شهر به صورت مستقل و آزاد شهردار را انتخاب می‌کنند/فشاری برای انتخاب شهردار آینده تهران ندیدم

موضوعات متعددی مبنی بر اینکه فشار بر روی منتخبین شورا برای انتخاب شهردار وجود دارد از سوی برخی مطرح می‌شود، اما مهدی چمران در این باره می‌گوید: اعضای شورای شهر به صورت مستقل و آزاد شهردار را انتخاب می‌کند، همانطور که در قانون به این موضوع تأکید شده است.

وی ادامه داد: فشاری برای انتخاب شهردار آینده تهران ندیدم، به همین دلیل بحث فشار بر اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار را قبول ندارم.

وی به برگزاری جلسه‌ای برای انتخاب شاخص‌های شهردار آینده تهران گفت: شاخص‌ها به اتمام رسیده و حتماً از نظر تمام منتخبین گرفته می‌شود، بعد وارد جزئیات و سپس وارد مصادیق می‌شویم.

وی در خصوص زمان مشخص برای تعیین گزینه نهایی شهرداری گفت: هنوز زمان نهایی انتخاب شهردار مشخص نیست و روند تعیین گزینه نهایی بستگی به این دارد که ما چه تعداد گزینه داشته باشیم.

براساس این گزارش،‌ کلان‌شهر تهران در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی، مقابله با آلودگی هوا و نوسازی بافت فرسوده، عقب‌ماندگی‌های جدی دارد و باید در این دوره این چالش‌ها برطرف شود. برخی از منتخبین تأکید دارند که شهردار آینده باید ویژگی نگاه ملی را داشته باشد و از طرفی مقبولیت لازم را هم در بدنه شهرداری کسب کرده باشد. البته هنوز تأکید دارند که منتخبین وارد مصادیق انتخاب شهردار نشده‌اند.

شهردار باید به مشکلات چشم ندوزد، متوقف نشود و ننشیند مسائل را نگاه کند

علیرضا نادعلی منتخب ششمین دوره شهر تهران دراین باره می‌گوید: مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در شهر تهران وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم و همچنین شهردار آینده تهران باید مدیریت جهادی را به خوبی درک کند و بفهمد. شهردار باید به مسائل تهران جهادی فکر کند. شهردار باید به مشکلات چشم ندوزد، متوقف نشود و ننشیند مسائل را نگاه کند.

15 مردادماه فعالیت شورای جدید آغاز می‌شود/ مدیران فعلی شهری با بیش از 60 هزار میلیارد بدهی را تحویل آیندگان می‌دهند

کلان‌شهر تهران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. در چهار سال گذشته عقب‌ماندگی‌های زیادی در شهر داشتیم تا جایی که بسیاری از پروژه‌ها متوقف شد و حتی خود اعضای شورا اعلام کردند که پروژه‌های بزرگ‌مقیاس ایجاد نمی‌کنند. تعدادی پروژه کوچک‌مقیاس محلی کلید خورد اما گزارشی از نحوه عملکرد داده نشد. مدیران فعلی که مدعی بودند گذشتگان شهر بدهکار به آنها تحویل داده‌اند، حال خودشان شهری با بیش از 60 هزار میلیارد بدهی را تحویل آیندگان می‌دهند. البته قرار است که سند تحویل در شهرداری تهیه شود و منتخبین براساس آن شهر را تحویل بگیرند. 15 مردادماه فعالیت شورای جدید آغاز می‌شود. حال باید دید که منتخبین برای شهر بدهکار، پروژه‌های متوقف شده، موضوعات اجتماعی مغفول‌مانده و… چه برنامه‌ای دارند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود