اولیانوف:
هدف مذاکرات وین احیای برجام به شکل اولیه است؛ نه بیشتر

نماینده روسیه در مذاکرات وین با تاکید بر مواضع پیشین مسکو، هدف از این گفتگوها را احیای برجام به شکل آنچه در سال ۲۰۱۵ توافق شده بود و به دور از زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی نوشت که هدف توافق شده در این گفتگوها، احیای برجام به شکل اولیه آن است، نه بیشتر و نه کمتر.

اولیانوف: هدف مذاکرات وین احیای برجام به شکل اولیه است؛ نه بیشتر

اولیانوف با الحاق بخشی از صحبت‌های «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در توئیتش مبنی بر پیش کشیدن مسائل اضافی مانند مسئله موشکی و مسائل منطقه‌ای در مذاکرات وین؛ به اقدامات طرف‌های غربی واکنش نشان داد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پیشتر اعلام کرده بود که بازگشت آمریکا به برجام باید به معنای احیای کامل تعهدات واشنگتن در قبال این توافق و قطعنامه شورای امنیت باشد.

لاوروف روز جمعه طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «عبداللطیف رشید الزیانی» وزیر خارجه بحرین گفته بود: پیشرفت در مذاکرات برجام قابل توجه بوده است، بر سر موارد بسیاری توافق صورت گرفته است اما هنوز در همه موارد توافق به دست نیامده است.

لاوروف گفت غرب در تلاش است از اوضاع پیرامون برجام استفاده کند تا توافق را تغییر و آن را به شکلی تغییر یافته به ایران تحمیل کند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود