دل‌گرمی دادن ظریف به برادران افغانی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز در نشست گفت‌وگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان و هیأت عالی‌رتبه سیاسی طالبان حضور داشت، امشب (چهارشنبه) در توئیتی به زبان انگلیسی در این باره نوشت: مفتخرم که میزبان گفت‌وگویی صمیمانه و پرمحتوا بین نمایندگان‌ ارشد افغانستانی بودم.

وی افزود: با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، دیگر مانعی نخواهد بود که همه جریان‌های سیاسی افغانستان با هم آینده‌ای صلح آمیز و شکوفا برای نسل آینده ترسیم کنند.

ظریف تصریح کرد: ایران در کنار برادران افغانستانی خود می‌ایستد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در توئیتی به زبان فارسی نوشت: میزبان نشستی مهم در زمانی حساس و با حضور هیأ‌ت‌های عالی‌رتبه افغانستانی بودم. امروز مردم افغانستان می‌توانند بدون مداخله و تحمیل خارجی برای آینده خود تصمیم بگیرند. ایران همراه با کشورهی منطقه، پشتیبان کوشش رهبران افغانستان در مسیر صلح، آرامش و پیشرفت برای همه مردم افغانستان است.

به گزارش فارس، نشست گفت‌وگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت‌های عالی جمهوریت و هیأت عالی سیاسی طالبان صبح امروز (چهارشنبه) ۱۶ تیرماه جاری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در تهران افتتاح شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز طی سخنانی در مراسم افتتاحیه نشست مذکور ضمن اعلام آمادگی ایران برای کمک به روند گفت‌وگوها بین جناح‌های افغانستان به منظور حل و فصل بحران‌های جاری در این کشور، بر تعهد جمهوری اسلامی برای کمک به توسعه همه جانبه افغانستان پس از برقراری صلح تاکید کرد. (اینجا بخوانید)

شایان ذکر است رهبری هیأت جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را «یونس قانونی» وزیر امور داخله پیشین افغانستان و رهبری هیأت مذاکراتی گروه طالبان را «عباس استانکزی» معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود