گرد و خاک و کاهش دید افقی در چندین نقطه کشور

محمد اصغری در گفت‌وگویی، در تشریح وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ امروز در برخی ساعات در استان‌های تهران، سمنان، البرز، شمال اصفهان، قم و مرکزی و بخش‌هایی از خوزستان وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک داریم.

وی ادامه داد: امروز همچنین در استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل و گلستان بارش باران، در برخی ساعات گاهی وزش باد داریم.

اصغری افزود: بعدازظهر امروز در ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: در 2 روز آینده در سواحل خزر، ارتفاعات البرز و بخش‌هایی از خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت:‌ در 3 روز آینده خصوصا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و ارتفاعات شرق و شمال هرمزگان رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

اصغری اظهار داشت: در 3 روز آینده در شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک و کاهش دید افقی را داریم و این شرایط جوی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در غرب و جنوب‌غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما روز آینده در تهران 36 و 25 درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد:‌ روز آینده اهواز با بیشینه دمای 50 درجه گرم‌ترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 11 درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود