تردید و ابهامی در بازگشایی مدارس وجود ندارد

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در هفتاد و چهارمین جلسه این کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه باید روند کنترل بیماری در کشور با حساسیت و دقت بالا استمرار یابد؛ تصریح کرد: غفلت از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بی توجهی به محدودیت‌های اعمال شده می‌تواند زمینه گسترش بیماری را در کشور فراهم سازد.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به اینکه همه محدودیت‌ها از جمله محدودیت‌های طرح شبانه که از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح اعمال می‌شود همگی با هدف کنترل زنجیره بیماری است؛ گفت: باید تا روند کامل واکسیناسیون در کشور، با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی اجازه شیوع بیشتر بیماری را در کشور ندهیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه ناجا باید اطلاع رسانی‌های مستمر و مناسب درخصوص محدودیت‌های شبانه داشته باشد؛ گفت: واقعیت امر این است که با تداوم محدودیت‌ها و مقررات، نوعی عادی انگاری و بی تفاوتی در میان مردم نسبت به طرح مورد نظر ایجاد می‌شود باید با اطلاع رسانی و اقدام رسانه‌ای مانع از این عادی انگاری در جامعه نسبت به محدودیت‌های کرونایی شویم.

ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع مهم بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در خصوص ضرورت باز شدن مدارس بنا به دلایل مختلف آموزشی، اجتماعی جای تردید و ابهام وجود ندارد.

وی در این خصوص گفت: همگان بر ضرورت و اهمیت آموزش حضوری اذعان و اتفاق نظر دارند و برای همین تلاش بر این است که با کاهش بیماری در کشور و افزایش روند واکسیناسیون، مدارس در کشور بازگشایی شود.

ذوالفقاری تصریح کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس همراه با الزامات و شرایط خاص اش به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه می‌شود.

وی درخصوص بازگشایی دانشگاه‌ها هم گفت: دانشگاه‌ها با توجه به محیط خوابگاه و مکان غداخوری وضعیتی متفاوت‌تر از مدارس دارند و در این خصوص مقرر شد که وزارت علوم برنامه جامع و کامل اش را در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها ارائه دهد و تصمیمات لازم با نظر ستاد ملی کرونا گرفته می‌شود.

معاون وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: روند واکسیناسیون در کشور در حال انجام است و امید داریم با افزایش سرعت در این امر، بتوانیم گروه‌های پرخطر بیشتری را واکسینه کنیم و اجازه شیوع بیماری را در کشور ندهیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود