روحانی در انتخابات 96 و در زمان ترامپ وعده لغو همه تحریم‌ها را داده بود

مالک شریعتی، عضو کمیسیون انرژی مجلس طی گفت‌وگویی با اشاره به اظهار نظر امروز حسن روحانی رئیس جمهور در مورد قانون اقدام راهبردی و تاثیر آن بر لغو تحریم ها، گفت: آقای روحانی در انتخابات ۹۶ در حالی که ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود به مردم ایران گفت تحریم‌های هسته ای را لغو کرده ام و مجدد به من رای دهید تا باقی تحریم ها را لغو کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: مردم از سال ۹۶ منتظر بودند دولت سایر تحریم ها را لغو کند، در آن سال ها نه مجلس یازدهم بود و نه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها اما عدم لغو تحریم ها را به گردن ترامپ انداخت اکنون هم تدبیر داخلی و قانون لغو تحریم ها را به عنوان مانع معرفی می کند.

وی تاکید کرد: نتیجه قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها این شد که دیگر آمریکایی ها نتوانند با برنامه ریزی برای فریب، وعده هایی بدون نتیجه بدهند و عملا امتیازاتی بگیرند، با این قانون مسیر یک طرفه امتیازگیری از ایران مسدود شد و به هیچ عنوان این قانون مانع لغو تحریم ها نشد.

این نماینده مجلس گفت: قانون اقدام راهبرادی، با هدف رفع تحریم ها طراحی و تصویب شد اما از مسیری که ایران اطمینان حاصل کند طرف هایی که بدعهد بودند دیگر بدعهدی نمی کنند، این قانون مانع امتیاز دادن مجدد بدون اقدام واقعی از سوی طرف های برجام شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در این باره که چرا رئیس جمهور می خواهد توپ عدم رفع تحریم ها را در زمین مجلس بیاندازد، اظهار داشت: مردم قضاوتشان را در انتخابات نشان دادند و به پایداری وضع موجود «نه» گفتند، آقای روحانی از مردم جواب گرفت، انتخابات 28خرداد استیضاح جریان غربگرا بود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود