انتقال حاج‌صفی نهایی می‌شود؟
جو منفی یونانی‌ها علیه کاپیتان تیم ملی ایران و بیانیه توهین‌آمیز!

رسانه‌های یونانی در چند روز گذشته انتقادات شدیدی را بعد از مطرح شدن مذاکرات باشگاه آ.اک با احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی ایران انجام داده‌اند.

 باشگاه آ. اک یونان که کریم انصاریفرد مهاجم تیم ملی ایران را در اختیار دارد، در روزهای گذشته با احسان حاج صفی مدافع و هافبک ایرانی تیم سپاهان مذاکره کرده است و احتمالاً وی به باشگاه یونانی اضافه خواهد شد.

مطرح شدن بحث جذب حاج صفی، واکنش منفی و شدید بعضی از رسانه‌های یونانی را در پی داشته است؛ تا جایی که خواستار جلوگیری از خرید این بازیکن تیم ملی ایران شده‌اند.

این موضوع فقط شامل حاج صفی نیست و به خدمت گرفتن «واسیلیوس تسیارتاس» مدیر فنی سابق آ. اک به دلیل مشکلاتی که قبلاً وجود داشته، انتقاد یونانی‌ها را برانگیخته است.

سایت «enwsi» در گزارشی با این عنوان که اجازه جذب حاج صفی و تسیارتاس داده نشود، به انتقاد از باشگاه آ. اک پرداخت.

در بخش مربوط به حاج صفی آمده است: «همچنین جای سئوال است که تیم چگونه بازیکنی را انتخاب می‌کند که دیگر در پستی را که برایش در نظر گرفته شده، بازی نمی‌کند. حاج صفی سالهاست که دیگر یک مدافع چپ نیست. همچنین این سئوال وجود دارد که او برای سطحی که آ. اک در آن کمبود بازیکن دارد، توانایی دارد یا نه. حاج صفی در لیگ ایران بازی می‌کند که سطح آنجا بسیار پایین است»!

جو منفی یونانی‌ها علیه کاپیتان تیم ملی ایران و بیانیه توهین‌آمیز!

این سایت در ادامه، مسئولیت انتخاب حاج صفی را بر گردن «میلویوویچ» سرمربی آ. اک انداخته است: «مربی باید بازیکنان را انتخاب کند. اگر اینگونه نیست، حق دارد آنها را رد کند. بنابراین میلیوویچ باید در این خصوص نظری داشته باشد و آن را بیان کند. اگر مربی تیم نظری ندارد، چیزی جز بدشانسی است. نمی‌دانیم او درباره حاج صفی چه نظری دارد ولی نمی‌توانیم باور کنیم بازیکنی است که دوستش نداشته باشد. سالهاست که ما همان حرف‌ها را بارها و بارها می‌گوییم. نمونه‌هایی از گذشته به ما می‌آموزد که سرمربیان تصمیم گرفتند در تصمیمات دخالت نکنند و هزینه کار خود را می‌پردازند. به یاد بیاوریم که در تابستان ۲۰۱۸ چه اتفاقی افتاد. سرمربی با شرایط سازش کرد و در پایان، او هزینه اش را داد.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «این پیشنهادی به مربی نیست که کاری متفاوت از آنچه در ذهن دارد انجام بدهد. همه باید بدانند وقتی کار را بر عهده می‌گیرید، مسئول تمام اتفاقات هستید. شما نمی‌توانید بازیکنانی که نمی‌خواهید را قبول کنید. اگر آن را اعلام نکنید، پس مسئولیت همه اتفاقات با شما خواهد بود. در این مرحله باید بپذیریم میلیوویچ حاج صفی را می‌خواهد.»

توهین عجیب انجمن هواداران آ. اک به حاج صفی

انتقاد و حمله بزرگ دیگر به باشگاه آ. اک از سوی « Original 21» صورت گرفته است؛ اتحادیه بزرگ و تندرو هواداران تیم آ. اک که بزرگترین اتحادیه و انجمن حامی این تیم محسوب می‌شود.

این انجمن با صدور بیانیه‌ای شدید علیه حاج صفی و تسیارتاس، به باشگاه آ. اک برای عدم جذب آنها هشدار داد؛ انجمنی که به تسیارتاس اتهام نژادپرستی زد و کاپیتان تیم ملی ایران را بازیکنی در حد تیم‌های «آترومیتوس»، «پانیونیوس» و «آستراس تریبپولیس» دانست.

در بخشی از بیانیه این انجمن، از واژه‌ای زشت و توهین آمیز برای حاج صفی و تسیارتاس استفاده شده است که قابل انتشار در خبرگزاری مهر نیست.

علاوه بر این، بعضی دیگر از سایت‌های یونانی هم از مذاکره برای جذب حاج صفی به دلیل عدم بازی در پست تخصصی دفاع چپ انتقاد کرده‌اند که با این جو منفی، مشخص نیست راه برای انتقال ملی پوش کشورمان به آ. اک باز می‌شود یا خیر.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود