تصمیم‌گیری در خصوص بازگشت به برجام، بر عهده ایران است
چراغ سبز کاخ سفید به دولت جدید

معاون مطبوعاتی کاخ سفید گفت که آمریکا آماده ادامه مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای با ایران پس از مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید این کشور است.

به گزارش  اسپوتنیک، «کارین ژان پیر» معاون مطبوعاتی کاخ سفید گفت که آمریکا آماده ادامه مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای با ایران پس از مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید این کشور است.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت که ایالات متحده آماده ادامه گفت‌وگوی غیر مستقیم با ایران در مورد بازگشت متقابل به اجرای توافق هسته‌ای است، اما چنین پیشنهادی برای همیشه دوام نخواهد داشت.

معاون مطبوعاتی کاخ سفید تصریح کرد: «زمان دور هفتم مذاکرات هنوز اعلام نشده است و ما در مورد زمان آن حدسی نمی زنیم … هنگامی که انتقال قدرت به رئیس‌جمهوری جدید در ایران به پایان رسید، ما آماده بازگشت به وین برای ادامه مذاکرات هستیم».

وی تأکید کرد که دولت آمریکا دقیقاً علاقه‌مند به بازگشت متقابل با تهران به تحقق مفاد توافق هسته‌ای است اما این پیشنهاد تا بی‌نهایت به قوت خود باقی نخواهد ماند.

تصمیم‌گیری در خصوص بازگشت به برجام، بر عهده ایران است

وزیر خارجه آمریکا گفت که بازگشت به برجام، به تصمیم‌گیری ایران در این خصوص بستگی دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت که بازگشت به برجام، به تصمیم‌گیری ایران در این خصوص بستگی دارد.

وی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در خصوص ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که ما مصمم هستیم مانع دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای شویم.

بلینکن در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که «در صورت شکست مذاکرات با ایران، آیا گزینه نظامی روی میز خواهد بود؟» گفت که نمی‌خواهد وارد گمانه‌زنی‌ها شود.

وی گفت که بازگشت ایران و آمریکا به تعهدات برجامی به نفع هر دو کشور است، «ولی این بستگی به ایران دارد که در این زمینه تصمیم‌گیری کند».

وزیر خارجه آمریکا پیش از این نیز در جریان سفر به کویت گفته بود که مذاکرات برجامی با ایران نمی‌تواند به طور نامحدود ادامه داشته باشد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود