افزایش همکاری‌های اقتصادی بین ایران و تاجیکستان به نفع مردم دو کشور است

محمد ظاهر ذاکرزاده رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان عصر امروز (چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه) با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی، زبانی و تاریخی دو کشور گفت: افزایش ارتباطات و همکاری‌های ایران و تاجیکستان در بخش‌های مختلف به ویژه در عرصه اقتصادی و تجاری به نفع مردم دو کشور است.

وی همچنین افزود: مجلس شورای اسلامی از روند توسعه مناسبات دوستانه فی‌مابین دو کشور در عرصه‌های مورد علاقه، حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر ضرورت اجرایی شدن توافقات امضا شده میان دو کشور تأکید کرد.

محمدطاهر ذاکرزاده رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان برای شرکت در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: توسعه مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران به دلیل جایگاه مردم در منطقه و جهان برای مسئولان تاجیکستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی همچنین بر اهمیت ارتباطات پارلمانی فی‌مابین تأکید کرد و افزود: گسترش همکاری میان بخش‌های مختلف مجالس دو کشور از قبیل کمیسیون‌های تخصصی و گروه‌های دوستی پارلمانی کمک به اجرایی شدن توافقات منعقد شده میان تهران – دوشنبه می‌کند.

در این دیدار جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نظام الدین زاهدی سفیر تاجیکستان در ایران و آقای فتاح زاده رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس تاجیکستان حضور داشتند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود