اهتمام دولت بولیوی به توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌ها

خانم «گوادالوپه پالومکه» مدیر روابط سیاسی وزارت خارجه دولت چندملیتی بولیوی که به همراه وزیر خارجه این کشور به منظور شرکت در مراسم تحلیف آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور جدید کشورمان به تهران سفر کرده است، امروز (چهارشنبه) ۱۳ مرداد ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ملاقات کرد.

در این دیدار طرف بولیویایی ضمن اشاره به اینکه ایران مهمترین کشور در این بخش از کره زمین برای بولیوی است، بر اهتمام دولت بولیوی به توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌ها تأکید کرد.

عراقچی نیز ضمن ابراز خرسندی از بازگشت دموکراسی به بولیوی و افتتاح مجدد سفارت بولیوی در تهران، از حمایت‌های این کشور از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی قدردانی و بر حمایت متقابل از بولیوی تأکید کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان مروری نیز به همکار‌ی‌های دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی و فناوری داشت و در این باره گفت که ظرفیت‌های همکاری دو کشور بسیار بیشتر از اقدامات انجام شده است.

در پایان طرفین توافق کردند تا سفرای دو کشور فهرست برنامه‌های در دست اقدام را برای طرح در چهارمین دور کمیته رایزنی‌های سیاسی ایران و بولیوی آماده کنند.

عباس عراقچی امروز همچنین میزبان «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی که برای شرکت در مراسم تحلیف آیت‌الله رئیسی در تهران حضور دارند، بود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مواضع قطعی نظام با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را مورد تأکید قرار داد.

عراقچی همچنین در دیدار قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی برقراری هر نوع ارتباط بین منابع ارزی بلوکه شده ایران با مذاکرات برجام را غیر قابل قبول خواند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود