دو علامت متفاوت به بازار سکه
حباب سکه بزرگتر شد

دیروز حباب قیمت سکه نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان رشد کرد و فاصله ارزش ذاتی و بازاری فلز گران بهای داخلی به نزدیک ۴ درصد رسید.

دیشب در معاملات پشت خطی قیمت سکه امامی در مسیر نزولی حرکت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که افزایش حباب فلز گران بهای داخلی در بعدازظهر روز سه شنبه انتظارات افزایشی بازیگران سکه را بالا برده بود. در واقع بازار سکه امروز در شرایطی کار خود را آغاز می کند که با دو سیگنال متفاوت رو به رو است. به نظر می رسد این موضوع تا حدی در شروع بازار احتیاط سکه بازان را برای خرید و فروش افزایش دهد.

سکه حباب

افت سکه در پشت خط

فلز گران بهای داخلی دیروز عصر تا نزدیکی محدوده ۱۱ میلیون و ۴۰۰هزار تومان رشد کرد ولی از اواخر روز فروش های معامله گران بیشتر شد و حوالی ساعت ۹ شب سکه درمحدوده ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. این افت قیمت می تواند وضعیت بازار در ابتدای روز جاری را تحت تاثیر قرار دهد.  در واقع فلز گران بهای داخلی ممکن است در سطح قیمتی پایین تری نسبت به بعدازظهر روز سه شنبه آغاز به کار کند.

سکه پشت خطی2

 از نگاه تحلیل گران فنی تا زمانی که محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شکسته نشده است، نمی توان انتظار افت معنادار در بازار را داشت. دسته ای از معامله گران باور دارند افت دیشب قیمت سکه تنها می تواند اصلاح کوچکی باشد و باید منتظر رفتار سکه در ابتدای روز جاری بود.

حباب افزایشی در بازار سکه

دیروز حباب قیمت سکه نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان رشد کرد و فاصله ارزش ذاتی و بازاری فلز گران بهای داخلی به نزدیک ۴ درصد رسید. از نگاه برخی معامله گران افزایش حباب می تواند به معنای بالا رفتن انتظارات صعودی در بازار باشد. با این حال دسته دیگری باور دارند بدون صعود دلار به بالای محدوده ۲۵ هزار  و ۸۰۰ تومانی، افزایش فلز گران بهای داخلی دشوار خواهد بود.

سکه حباب

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود