دیپلمات های اروپایی:
ازسرگیری مذاکرات وین طی ماه جاری بعید است

یک شبکه خبری آمریکایی به نقل از دو دیپلمات اروپایی، موافقت ایران با ازسرگیری مذاکرات وین طی ماه میلادی آگوست را بعید ارزیابی کرد.

 دو دیپلمات اروپایی به شبکه خبری «ان بی سی» گفته‌اند که بعید است ایران به از سرگیری مذاکرات وین طی ماه میلادی جاری رضایت دهد.

این در حالی است که از زمان تحلیف «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور جدید ایران در روز پنجشنبه، دولت آمریکا با به کار بردن عبارت‌هایی چون «منتظریم ببینیم از اینجا به بعد چه می شود» یا «امیدواریم ایران از فرصت دیپلماسی برای بازگشت به میز مذاکره استفاده کند»؛ تلاش می‌کند ایران را مسئول عدم حصول نتیجه نهایی در ۶ دور از گفتگوهای برجامی جلوه دهد.

این در حالی است که ایران می‌گوید آمریکایی‌ها به رغم مشتاق نشان دادن خود در مذاکره، عملاً با طرح خواسته‌های نامعقول که در اصل برجام گنجانده نشده به دنبال مانع تراشی هستند. منظور ایران تلاش غرب برای گنجاندن فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران در برجام است.

از سوی دیگر، ایران می‌گوید طرف آمریکایی باید تضمین دهد که دولت‌های آتی واشنگتن با تکرار اشتباه ترامپ، به طور یکجانبه از برجام خارج نخواهند شد.

با این حال، «کریم سجادپور» تحلیلگر ارشد اندیشکده کارنگی به ان‌بی‌سی‌نیوز گفته است: ایرانی‌ها اعتماد به نفس یک تاجر بازاری را دارند که معتقدند توریست آمریکایی بدون خریدن فرش مغازه را ترک نخواهد کرد.

در حال حاضر، هنوز زمان مشخصی برای آغاز دور هفتم مذاکرات وین تعیین نشده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود