کشتی آزاد ایران بدون طلا ماند/ شکست قیاسی و انتظار برای یک مدال برنز

روز چهاردهم سی و دومین دوره بازیهای المپیک در شرایطی پیگیری خواهد شد که ورزش ایران نمایندگان زیادی در این روز نخواهد داشت و تنها سه عضو تیم ملی کشتی برای مدال تلاش خواهند کرد.

شمارش معکوس برای پایان سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ که از روز اول مرداد به میزبانی شهر توکیو ژاپن کارش را آغاز کرده شروع شده و در فاصله چند روز تا پایان این رویداد بزرگ، کشتی آزاد و کاراته تنها رشته‌هایی هستند که برای مدال آوری ورزش ایران باقی مانده است.

در روز چهاردهم این مسابقات تنها رقابت‌های کشتی آزاد برای نمایندگان ایران برگزار خواهد شد. در این روز دو کشتی گیر رقابت‌های خود را از ابتدا آغاز خواهند کرد و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در دیدار رده بندی برای مدال برنز خواهد جنگید.

گزارش اتفاقات این روز را در زیر خواهید خواند.

۰۸:۵۰ : غافلگیری قیاسی برابر کشتی گیر هند

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور دوم به مصاف باجرانگ از هند رفت و در حالیکه ۲ بر یک از حریف خود عقب بود در یک غافلگیری ضربه فنی شد.

وی در دور نخست به مصاف هایتهم داخلاوی از تونس رفت و با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی دست یافت. قیاسی باید منتظر فینالیست شدن این حریف هندی باشد تا او نیز بتواند در گروه شانس مجدد به مسابقات ادامه دهد.

۰۸:۱۷ : محمدیان با المپیک خداحافظی کرد

محمد حسین محمدیان صبح امروز در دور اول رقابتهای کشتی آزاد بازی‌های المپیک به مصاف الیزبار اودیکادزه از گرجستان رفت که در یک کشتی ضغیف با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد.

در ادامه رقابتها و با توجه به شکست آزادکار گرجستانی برابر عبدالرشید سعداله یف از روسیه، محمدیان هم از دور رقابتها حذف شد.

۰۷:۵۸ : قیاسی با پیروزی آغاز کرد

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست به مصاف هایتهم داخلاوی از تونس رفت و با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد به مصاف برنده امازار آکماتالیف از قرقیزستان و باجرانگ دارنده مدال نقره جهان از هند می‌رود.

در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند که حاجی علی اف قهرمان جهان از آذربایجان در گروه قیاسی است.

۰۷:۰۹ : شروع روز با شکست محمدیان

پیکارهای مدعیان اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های المپیک توکیو از صبح امروز آغاز شد که طی آن نمایندگان کشورمان به میدان رفتند.

بر این اساس در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست به مصاف الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان رفت و با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد.

محمدیان با این شکست باید منتظر فینالیست شدن حریفش باشد تا او هم شانس رفتن به گروه بازنده‌ها را داشته باشد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود