محسنی اژه‌ای:
خبرنگاران مشکلات مردم در حوزه قضا را به ما منتقل کنند

رئیس قوه قضائیه عصر امروز با حضور در شبکه خبر ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد شهید خبرنگار صارمی اظهار کرد: شبکه خبر یکی از شبکه‌های قابل توجه صداوسیما است و مورد توجه بسیاری از مردم است و این شبکه از جمله شبکه‌هایی است که اگر فرصت کنم در خانه یا محل کار نگاه می‌کنم.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر اهمیت خبررسانی گفت: خبررسانی باید به هنگام، دقیق باشد و تا آنجایی که من پیگیری می‌کنم شبکه خبر در این مورد خوب است ولی گاهی در موارد نادر این اتفاق می افتد که خبرها درست نقل نمی شود. مثلا در زمانی که من سخنگو بودم مواردی را از قول من نقل می کردند که مقصود من نبود. این موارد البته خیلی کم است اما به نظرم باید دقت شود.

اژه‌ای ادامه داد: ما باید مرکز رسانه خودمان را قوی‌تر کنیم و این مرکز باید همکاری بیشتری را با رسانه‌ها داشته باشد. ظرفیت‌های بسیار زیادی در قوه قضائیه برای آگاه سازی مردم وجود دارد اما از این ظرفیت متأسفانه استفاده نمی‌شود. من به مرکز رسانه خودمان دستور می‌دهم که این ظرفیت را بالا ببرند و از آن به نفع مردم استفاده کنند.

وی افزود: خبرنگاری یک کار حساس، ظریف و مهم است که به همین میزان هم خداوند پاداش این کار ظریف و حساس را عطا خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه گفت: همه خبرنگاران رابط دوجانبه حکومت و مردم هستند. ما از خبرنگاران درخواست می‌کنیم که نقدها و پیشنهادات و مشکلات مردم را که مرتبط با قوه قضائیه می شود به صورت صحیح به ما منتقل کنند و به صورت متقابل زحمات قضات و کارکنان قوه قضائیه را نیز به درستی منعکس کنند.

وی در پایان اظهار کرد: بسیاری از ابهاماتی که درباره پرونده های قضایی داریم به علت کم اطلاعی مردم است. من از خبرنگاران درخواست می کنم که مردم را نسبت به روش های متخلفین و مجرمین خصوصا کلاهبرداران بالا ببرند تا مردم از یک مسیر چندبار گزیده نشوند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود