خط تلفن ثابت دیگر منتقل نمی‌شود؟
دردسر جدید مستاجران در جابه‌جایی

مدتی است که مخابرات درخواست انتقال خط را نمی‌پذیرد. آیا خط تلفن ثابت دیگر قابل انتقال نیست؟ فارس این موضوع را پیگیری کرده است.

همیشه امکان انتقال خط تلفن ثابت از یک محل به محل دیگر در همان نزدیکی و در سطح همان مرکز مخابراتی وجود داشت، به این صورت که اگر مخابرات در خیابان مقصد مورد نظر مشترک، امکانات داشت خط را به آدرس جدید منتقل می کرد.

این امکان توسط مستاجران که اغلب در یک محل مشخص جابه جا می شوند مورد استفاده قرار می گرفت و همچنین افرادی که باوجود تغییر جزئی آدرس عادت به سکونت  در یک محل مشخص دارند، اغلب شماره تلفن خود را به آدرس جدید در همان محل منتقل می کردند.

خط تلفن ثابت دیگر منتقل نمی شود؟

به تازگی گزارش هایی از مشترکان تلفن ثابت دریافت شده که می گویند برای انتقال خط تلفن ثابت خود به مرکز مخابراتی دیگری اقدام کرده اند اما مخابرات این درخواست را نپذیرفته است.

این مشترک تلفن ثابت توضیح می دهد که با این مشکل را در یک مرکز مخابراتی در شرق تهران مواجه شده است و مخابرات به او پیشنهاد کرده که خط تلفن ثابت جدیدی را خریداری کند.

این مشترک در دلایل خود برای درخواست انتقال خط، اعلام می کند که روی خط تلفن ثابت خود مشترک یک سرویس اینترنت از یک شرکت خصوصی است و از این رو خواستار انتقال خط است تا بتواند همچنان از اینترنت آن شرکت استفاده کند.

اما چرا مخابرات اخیرا این درخواست را نمی پذیرد. آیا انتقال خط تلفن ثابت دیگر انجام نمی شود؟

فعلا درخواست انتقال خط تلفن ثابت انجام نمی شود

پاسخ مخابرات چیست؟

خبرنگار فارس موضوع را از شرکت مخابرات پیگیری کرد.

مخابرات عدم انتقال خط تلفن ثابت از یک آدرس به آدرس دیگر در شرایط فعلی را تایید کرد و توضیح داد که علت این امر، عدم تناسب تعرفه موجود تغییر مکان با قیمت تمام شده آن است.

بنابر توضیح مخابرات، در این باره این شرکت درخواست تعیین تعرفه مناسب برای این خدمت متناسب با قیمت تمام شده را دارد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید تعرفه مربوط به این خدمت را تعیین کند که به دلیل عدم تعیین تکلیف تعرفه مناسب، مخابرات خطی را منتقل نمی کند و این امکان فعلا مقدور نیست.

بنابراین فعلا تا اطلاع ثانوی، مخابرات درخواست انتقال خط تلفن ثابت را انجام نمی دهد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود