هشدار کره شمالی به بروز یک بحران امنیتی خطرناک

یک مقام بلندپایه کره شمالی اعلام کرد که مقامات سئول با اجرای رزمایشهای نظامی مشترک با ایالات متحده، به استقبال یک بحران امنیتی خطرناک رفته اند.

«کیم یونگ چول» یک دیپلمات بلندپایه کره شمالی با تهدید به اینکه رزمایشهای نظامی آمریکا و کره جنوبی را به مثابه تمرین یک عملیات تهاجمی پاسخ خواهد داد، اعلام کرد که سئول با از دست دادن فرصت موجود برای بهبود روابط میان دو کره، به استقبال یک «بحران امنیتی خطرناک» رفته است.

این دیپلمات بلندپایه کره شمالی همچنین گفت که کره جنوبی باید «آشکارا دریابد که با انتخاب ائتلاف با واشنگتن بجای صلح میان دو کره، چه بهای سنگینی باید بپردازد».

وی در ادامه افزود که کره جنوبی به حسن نیت کره شمالی با «اقدامات خصمانه» پاسخ داده است و «اجازه داد که فرصت برای بهبود روابط میان دو کره از دست برود».

این دیپلمات بلندپایه کره شمالی که یک مقام برجسته در حزب کارگران این کشور است، همچنین گفت که «کره جنوبی به دلیل این انتخاب اشتباه خود با چه بحران امنیتی خطرناکی روبروست».

پیش از این نیز، «کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی «کیم جونگ اون» نیز از واشنگتن خواست تا نیروهای نظامی آمریکا را از شبه جزیره کره خارج نماید.

 

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود