پرسپولیس باید برای تمدیدها عجله کند
چرخه دلالیسم هنوز وجود دارد

کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از نبود شفافیت مالی در لیگ برتر گفت: تنها کسانی که از این شرایط سود می برند دلال‌ها هستند.

پایان رأفت درباره شرایط نقل و انتقالات تابستانی تیم‌ها برای حضور در لیگ برتر بیست و یکم گفت: رفت و آمد بازیکن در فصل نقل و انتقالات امری طبیعی است. تیم‌هایی که اهداف متفاوتی برای خود برنامه‌ریزی کردند طبیعی است که بودجه‌ای سنگین را برای این موضوع کنار بگذارند. شاهد این موضوع هم هستیم که تیم‌های صنعتی فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره فعالیت‌های این باشگاه در نقل و انتقالات نیز افزود: تفاوت پرسپولیس با سایر تیم‌ها این است که خیلی‌ها دوست دارند پیراهن این تیم را بر تن کنند. با این حال مشکلات مالی پرسپولیس سرسام‌آور است. پرسپولیس نیاز به بودجه مشخص دارد. تیم‌هایی که سرمایه فوتبال ایران هستند را بی سرمایه کردیم و اجازه نمی‌دهیم هواداران پرشمار آنها از کیفیتشان لذت ببرند.

رأفت یادآور شد: مدیریت پرسپولیس باید زودتر برای تمدید قرارداد بازیکنان آزاد خود همچون کنعانی زادگان، نورالهی و مغانلو اقدام می‌کرد. فکر می‌کنم این موضوع می‌تواند کار را برای کادر فنی پرسپولیس دشوار کند.

وی تاکید کرد: وضعیت مالی در نقل و انتقالات فوتبال ایران کاملا مبهم است. سازمان لیگ فوتبال نیاز دارد تا خیلی شفاف به باشگاه‌ها فرصت هزینه کردن بدهد و برای آنها سقفی را تعیین کند تا نسبت به بودجه‌ای که دارند بازیکن بخرند. مگر تیم‌های صنعتی مثل دولتی‌ها نیستند که پول مردم را خرج می‌کنند؟ باید بدانیم اگر باشگاهی هم خصوصی اداره می‌شود مالک آن باید دل و جرأت خرج کردن داشته باشد. نباید پولدارها را از سرمایه گذاری دل‌زده کنیم.

او ادامه داد: متأسفانه تیم‌هایی در لیگ برتر هستند که تکلیف منابع مالی آنها همچنان نامشخص است اما مسئولیت استقلال و پرسپولیس با وزارت ورزش است و اقدامی برای تعیین بودجه آنها نمی‌شود.

رأفت درباره افزایش قیمت بازیکنان تاکید کرد: باید بپذیریم بازیکنان خوبی داریم که قیمت آنها نسبت به کشورهای همسایه پایین‌تر است اما باید همین قیمت‌ها را با اقتصاد کشور هم مقایسه کرد. فوتبال ایران اقتصاد بیماری دارد. تیم‌هایی همچون پرسپولیس و استقلال باید خصوصی شوند. باید لیگ برتر ایران از ظرفیت‌های مالی خود استفاده کند.

کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد: سابقه برگزاری ۲۰ دوره از بازی‌ها را داریم اما همچنان حرفه‌ای نیستیم. تنها افراد حرفه‌ای در این فوتبال دلال‌ها هستند. چرخه دلالیسم در فوتبال ایران وجود دارد و واقعا چاره‌ای جز شفاف سازی مالی برای جلوگیری از رویش سمی آنها نیست.

پرسپولیس باید برای تمدیدها عجله کند/ چرخه دلالیسم هنوز وجود دارد

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود