زندانی بودن 13 مدیر وزارت ورزش دولت روحانی
اعزام مدیر دفتر فدراسیون به‌جای مربی بدنساز به المپیک

رئیس فراکسیون ورزش مجلس از زندانی بودن 13 مدیرکل استانی وزارت ورزش دولت روحانی خبر داد و گفت: تفحص از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چاره کار است.

زندانی بودن 13 مدیر وزارت ورزش دولت روحانی/ اعزام مدیر دفتر فدراسیون به‌جای مربی بدنساز به المپیک
محمد مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نتایج المپیک و بررسی دستاوردهای ورزش در دولت حسن روحانی اظهار داشت: نتایج المپیک توکیو با اینکه مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برنامه‌ریزی مناسبی در این باره نداشته‌اند اما بد نبوده است؛ نتایج و مدال‌های اخیر ایران در المپیک توکیو بر اساس لیاقت ورزشکاران ایران و استعداد ذاتی آنها به دست آمده است.

وی افزود: باید نحوه اعزام هیات‌های ایرانی به توکیو به منظور حضور در المپیک بررسی شود و کنکاش کنیم چرا مربی بدنساز یک تیم به توکیو اعزام نشده است اما مسئول دفتر رئیس فدراسیون را با خود برده‌اند؟ در حالی که این موضوع آفت و آسیب ورزش محسوب می‌شود.

فروردین گفت: بدنساز تیم ملی کاراته به توکیو اعزام نشده و به جای او مسئول دفتر فدراسیون را با خود برده‌اند که نتیجه آن آسیب‌دیدگی ورزشکار حین رقابت با حریف‌اش است.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: وقتی حسن یزدانی در 10 ثانیه آخر کشتی رقابت را می‌بازد، این موضوع مرتبط با مشکل فنی نیست، بلکه به مشکلاتی که در طول اردو برای آنها وجود داشته بازمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: فراکسیون ورزش مجلس 20 روز قبل از اعزام ورزشکاران به المپیک نامه‌ای به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ارسال کرد تا لیست همراهان ورزشکاران که به رقابت‌های توکیو رفته‌اند را به مجلس بدهند اما آنها این کار را نکرده و پنهانکاری داشته‌اند که این تخلف قابلیت پیگیری دارد، این در حالی است که تاکنون 50 روز از ارسال این نامه گذشته است اما پاسخی به آن نداده‌اند، گویا نگرانی از افشای اسامی همراهان تیم ایران به رقابت‌های توکیو را دارند.

فروردین اظهار داشت: در هیچ کدام از حوزه‌های مختلف ورزش در دولت روحانی رضایتمندی وجود ندارد؛ چراکه مدیران آن فقط شعار داده‌اند؛ خصوصی‌سازی ورزش و زیرساخت‌های ورزش به صورت حداقلی رها شده است؛ نتایج المپیک هم نشان داد که هیچ گونه همکاری و همراهی و نظارتی وجود ندارد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در پایان گفت: 13 مدیرکل استانی وزارت ورزش به دلیل فساد در زندان به سر می‌برند به همین دلیل در حال تدوین تحقیق و تفحص از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در دولت حسن روحانی هستیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود