تذکر قالیباف به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی درباره امهال وام‌های کشاورزان

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز عصر مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه 16 تیرماه 1400 هیأت دولت در خصوص امهال وام‌های کشاورزان در سال زراعی 99 و 1400 اظهار داشت: در حال حاضر زمان سررسید وام‌های کشاورزان فرا رسیده اما این مصوبه دولت هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

وی افزود: براساس این بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه این موضوع را پیگیری کنند و کمیسیون کشاورزی مجلس هم با جدیت پیگیر این مسئله باشد که امکان جبران خسارت کشاورزانی که از خشکسالی آسیب دیده‌اند، فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در صحن مجلس و ثبت‌نام نمایندگان برای موافقت یا مخالفت با وزرای پیشنهادی عنوان کرد: در رابطه با قرعه‌کشی‌های انجام شده و اعلام اسامی نمایندگان، بعضاً نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه تحت فشار هستند که چرا صحبت نمی‌کنند.

قالیباف افزود: توجه داشته باشیم که ما 290 نفر نماینده داریم که پس از قرعه‌کشی فقط چهار نفر شامل دو موافق و دو مخالف صحبت می‌کنند؛ طبیعتاً قرعه‌کشی میان 290 نفر سخت است و ممکن است تا آخر هم قرعه به نام نماینده‌ای نیفتد و این به معنای غیرفعال بودن نمایندگان نیست.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود