یک خرید و دو ابهام
زنگ خطر مجیدی برای کدام استقلالی به صدا درآمد

استقلالی‌ها سرانجام شب گذشته، نقل و انتقالات خود را با دو خرید جدید آغاز کردند و نیک نفس از فولاد را به همراه حسین‌زاده از سایپا به جمع خود ملحق کردند.

 زبیر نیک نفس هافبک میانی تیم فوتبال فولاد خوزستان با عقد قراردادی دو ساله به عضویت تیم استقلال در آمد تا یکی از خریدهای جدید این تیم باشد.

نیک نفس ۲۸ سال سن دارد و یک هافبک دفاعی است که سابقه ۷ سال حضور در صنعت نفت، یک سال در ذوب آهن و دو سال در تیم فولاد را دارد. وی در اغلب دیدارهای فصل گذشته فولاد برای این تیم به میدان رفت و بازی‌های قابل قبولی هم ارائه داد. اما در خرید او توسط استقلال، دو سئوال وجود دارد.

استقلال درست در پستی اقدام به خرید بازیکن (نیک نفس) می‌کند که تقریباً آن پست نقطه قوت این تیم در فصل گذشته بوده است. آبی‌ها در این پست یک بازیکن تاثیرگذار به اسم مسعود ریگی را در دو فصل گذشته داشته‌اند. بازیکنی بدون نوسان، بدون حاشیه، بدون جنجال و هیاهو که بیشترین بازی در خط میانی را هم برای این تیم انجام داده است؛ اما قراردادش با آبی‌پوشان به اتمام رسیده است.

در کنار ریگی، مهدی مهدی‌پور باتجربه‌ای حضور دارد که او هم بازیکنی کم نوسان، کم حاشیه و قابل اتکا است که هرگاه در زمین بوده عملکردی مناسب داشته و هرگاه در ترکیب نبوده، بدون حاشیه کارش را دنبال کرده است. مهدی پور همچنان طرف قرارداد استقلال است و فصل پیش رو را هم با این تیم قرارداد دارد.

یک خرید و دو ابهام/ زنگ خطر مجیدی برای کدام استقلالی به صدا درآمد

نفر سوم را هم به این پست اضافه کنید با نام سعید مهری. بازیکن ۲۳ ساله‌ای که هرچند به دلیل حضور بازیکنان پر قدرتی مثل ریگی و مهدی پور کمتر به او بازی رسید، اما همیشه در زمین قابلیت‌های خودش را نشان داده است. مهری بلند قدترین هافبک دفاعی استقلال است که تفاوت‌های تاکتیکی هم با دو نفر دیگر دارد. او به واسطه شرایط فیزیکی‌اش قدرت سرزنی خوبی دارد و همچنین از توانایی خوبی در ارسال پاس‌های بلند قطری برخوردار است.

در ترکیب فصل گذشته استقلال یک بازیکن همه‌کاره در خط میانی بود به نام آرش رضاوند. با اینکه او ذاتاً یک بازیکن پشت مهاجم است، اما استقلالی‌ها به قدری رضاوند را در پست هافبک دفاعی بازی داده‌اند که حالا همه او را یک هافبک دفاعی می‌شناسند.

اولین سئوالی که بعد از جذب زبیر نیک نفس توسط استقلال پیش می‌آید این است آیا تیمی که مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند و سعید مهری را در پست هافبک دفاعی دارد، باز هم نیاز به بازیکن در این پست داشت یا خیر؟

دومین سئوال در این خصوص این است که آیا زبیر نیک نفس قرار است در پست هافبک دفاعی جانشین یکی از این بازیکنان شده و به ازای حضور او در استقلال، از بین ریگی، مهدی پور، رضاوند و مهری یک نفر جدا شود؟ البته در میان این بازیکنان رضاوند تکلیفش را با آبی‌پوشان مشخص و قراردادش را تمدید کرد.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود