امسال ۴ هزار میلیارد تومان برای خوزستان واریز شد

مسعود میرکاظمی عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان گفت: سه هزار و ۱۸۹ پروژه استانی و ۳۸ پروژه ویژه استانی و ۸۵ طرح ملی داریم که در استان خوزستان باید از نظر فاینانس پیگیری‌های جدی‌تری داشته باشیم تا تسریع اجرای پروژه انجام شود.

وی با عنوان اینکه به انتظار اعتبارات ملی ماندن یک ضعف مدیریتی است که نمی‌توان این کار را انجام داد، افزود: در این زمینه باید یک تیمی را تشکیل داد تا از مشارکت مردم، سرمایه‌گذاران و فاینانس خارجی بهره‌مند شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد: یک هزار میلیارد تومان اعتبارات ملی، بیش از یک هزار میلیارد تومان از منابع سازمان هدفمندی یارانه‌ها، یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان استانی و سرجمع چهار هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای استان واریز شده است.

میرکاظمی با بیان اینکه یک هزار میلیارد تومان هم هزینه جاری استان است، عنوان کرد: برای بحث منابع باید چاره‌اندیشی شود تا تولید منابع در استان در کنار بهره‌وری افزایش پیدا کند.

وی افزود: یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با مجوز مقام معظم رهبری برای استان اخذ شده که باید گزارش کار و نتیجه خروجی این تخصیص اعتبار ارائه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تلاش می‌شود که ترکیبی از منابع را پای کار بیاوریم تا مشکلات خوزستان حل شود ولی کمک خوزستان شرط اصلی است که فقط نگاه به تأمین هزینه‌ها از سوی اعتبارات ملی نداشته باشند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود