امیرعبداللهیان برای شرکت در اجلاس عدم تعهد به بلگراد دعوت شد

وزیر امور خارجه صربستان امروز (پنجشنبه) تلفنی با همتای ایرانی خود گفتگو کرد.

در گفتگوی تلفنی «نیکلا سلاکوویچ» وزیر امور خارجه صربستان با حسین امیرعبداللهیان موضوعات مورد علاقه دو کشور مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه صربستان با تبریک آغاز به کار وزیر امور خارجه کشورمان و قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی صربستان، دعوت رئیس جمهور صربستان از رئیس جمهور اسلامی ایران برای سفر به این کشور را اعلام کرد.

نیکلا سلاکوویچ همچنین از امیرعبداللهیان برای شرکت در اجلاس عدم تعهد در بلگراد دعوت به عمل آورد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از ارسال محموله واکسن اهدایی از سوی صربستان و ابراز امیدواری برای تقویت همکاری در این حوزه، بر موضع قطعی ایران در حمایت از تمامیت ارضی صربستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ابراز امیدواری کرد دیدار دو رئیس جمهور در محدوده زمانی نزدیکی در تهران یا بلگراد و برای امضای اسناد مختلف آماده شده بین دو طرف محقق شود.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان در خصوص برنامه ریزی برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دوکشور نیز توافق کردند.

وزرای خارجه آلمان و اتریش نیز امروز تلفنی با امیرعبداللهیان گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گوی تلفنی همتای آلمانی گفت که اصل گفتگو‌های وین قابل قبول است و انجام می‌شود و به تروئیکای اروپایی توصیه کرد رفتار خود را تغییر داده و به بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود