حسینی:
باید اعتماد از دست رفته مردم را بازگرداند

سیدمحمدحسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در برنامه سعادت آباد رادیو تهران، درباره شهادت شهیدان رجایی و باهنر و بحث مبارزه با تروریسم اظهار داشت: سال ۶۰ سال عجیبی برای مردم ما بود و کشور ما و قربانیان زیادی از جمله مردم و مسئولان طراز اول و ائمه جمعه را در دفتر تاریخ ثبت کرد.

وی افزود: کشور ما بیش از ۱۷ هزار شهید ترور دارد که اسامی و مشخصات آن‌ها به مجامع جهانی هم ارسال شده است. در این بین سوال اینجاست که چرا غربی‌ها که ادعای مبارزه با تروریسم دارند از منافقین حمایت کرده اند؟ این رفتار نشان دهنده این است که حرف و عمل غربی‌ها یکی نیست.

وی افزود: پس از این دوره کشور عوامل ترور و نفوذی‌ها را شناسایی کرد. با سازمان مسلح مجاهدین خلق مبارزه و درباره اقدامات آن‌ها افشاگری کرد، ولی باز هم طی سالیان مختلف و حتی سالیان اخیر این اتفاق رخ داد.

حسینی افزود: این‌ها تلاش می‌کنند عناصر مفید کشور مثل دانشمندان هسته‌ای کشور را ترور کنند که این اتفاق در مورد شهید فخری زاده روی داد.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی و مردم باید مراقب باشند. کشور ما در مجموع شرایط مناسبی دارد. حضور داعش در کشور‌های مختلف ناامنی را رقم زده است، اما ما در مجموع از امنیت و آرامش در کشورمان برخورداریم.

وی تصریح کرد: جا دارد در مورد این موضوع که ما قربانی تروریسم هستیم؛ غربی‌ها را به چالش بکشیم تا آن‌ها ادعای عدم رعایت قوانین بین المللی توسط ایران را نداشته باشند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تاکید کرد: غربی‌ها خودشان در این بین متهم هستند. باید ضمن تقدیر از شهدا، برای نسل جدید تبیین شود کشورمان چه دوره‌های سختی را پشت سرگذاشته است. جوانان ما باید بدانند افرادی که در اروپا به اسم آزادی و صلح حرف می‌زنند چه پیشینه پلیدی دارند.

حسینی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اینکه جوانان باید تاریخ به ویژه تاریخ معاصر را بیشتر بدانند اشاره کرد و گفت: دلیل این تاکید رهبری به این دلیل است که جوانان ما بتوانند با افزایش آگاهی خود از تاریخ، جریان شناسی کنند و افراد مختلف و عملکرد آن‌ها را بشناسند تا آن‌ها نتوانند نسل جوانان ما را تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ای دروغین خود قرار دهند.

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه ریزی آموزشی برای شناساندن این افراد و گروه‌های مختلف تروریستی مثل گروهک فرقان برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است؟ گفت: قهرمانان ملی کشور باید بیشتر در کتاب‌های درسی معرفی شوند و به جای اینکه نسل جوان ما به دنبال الگو‌های غربی باشند بدانند چه شخصیت‌هایی زندگی خود را وقف خدمت به مردم و مبارزه کرده‌اند.

وی افزود: به عنوان مثال شهید رجایی قبل از انقلاب در مبارزه با طاغوت به زندان رفت و انواع شکنجه‌ها را تحمل کرد و پس از انقلاب که به وزارت آموزش و پرورش، نخست وزیری و ریاست جمهوری رسید به دنبال رفاه نبود بلکه فقط قصد خدمت به مردم را داشت. شهید رجایی با اینکه فقط در مدت کوتاه ۲۸ روزه رئیس جمهور بود، اما یاد و نامش برای همیشه زنده و ماندگار است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: من همیشه تاکید کرده ام زندگی شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای همه مردم به ویژه مدیران است. در حال حاضر در آغاز حرکت دولت سیزدهم هستیم و تک تک وزراء و اعضاء دولت باید بیشتر با رفتار، سلوک و منش فردی و اجتماعی این شهدا آشنا باشند. آن‌ها مردمی و با تواضع بودند و فاصله‌ای با آن‌ها نداشتند. در روبری آن‌ها بنی‌صدر بود که عاقبت به خیر نشد.

حسینی تاکید کرد: شجره طیبه انقلاب با خون شهیدان آبیاری شده و اینگونه نیست که فردی بتواند با منش و رفتار غلط و سبک زندگ غربی و سیاست به معنای حقه دوام خود را استمرار دهد. انقلاب این افراد را کنار می‌زند؛ لذا باید با روحیات و منش افرادی مثل شهیدان رجایی و باهنر بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم به مردم بیشتر خدمت کنیم و بتوانیم اعتماد آسیب دیده مردم نسبت به حکومت را بازگردانیم. بزرگترین سرمایه کشور، سرمایه اجتماعی است، اما در سال‌های اخیر رفتار برخی مدیران و مسئولان باعث کاهش اعتماد مردم به دولت شده است. باید تمامی ارکان نظام دست به دست هم دهند تا بتوانند این اعتماد از دست رفته را بازگردانند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود