بورس آماده برای صعود/ سکه در انتظار علامت بورس

دیشب برخی از سکه بازان با توجه به روند بازار سهام در روز شنبه پیش بینی میکردند که قیمت دلار در روز یک شنبه نیز صعودی باشد. انتظار می رود در صورتی که امروز سهم های پتروشیمی در مسیر نزولی قرار بگیرند، سکه نیز در ابتدای روز دچار افت قیمت شود.
مسیر احتیاط در بازار سکه/ قیمت سکه در انتظار علامت بورس

سکه در اولین روز هفته توانست با تکیه بر رشد روز جمعه طلای جهانی، نزدیک به مرز ۱۲ میلیون تومانی باقی بماند. با این حال، در روز یک شنبه، بازار سکه بیشتر به تغییرات قیمت دلار دقت خواهد کرد. برگشت دلار به زیر مرز ۲۷ هزار تومان، فروشندگان سکه را بیشتر خواهد کرد و برگشت به بالای محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان، شانس سکه برای رفتن به بالای مرز ۱۲ میلیونی را بالا خواهد برد.

Untitled-27

سکه بازان در انتظار سیگنال بازار سهام

دیشب برخی از سکه بازان با توجه به روند بازار سهام در روز شنبه پیش بینی میکردند که قیمت دلار در روز یک شنبه نیز صعودی باشد. روز شنبه ارزش بیشتر سهم های پتروشیمی تقویت شد و سکه بازان تصور می کنند که این تقویت به دلیل‌ خوشبینی این شرکت ها نسبت به آینده دلار بود.انتظار می رود در صورتی که امروز سهم های پتروشیمی در مسیر نزولی قرار بگیرند، سکه نیز در ابتدای روز دچار افت قیمت شود.

عبور دلار از یک احتیاط

 دیروز برخی از سکه بازان عنوان می کردند که دلار در روز شنبه به دلیل احتیاط در آستانه صحبت های ریاست جمهوری در مسیر نزولی قرار گرفت. از نگاه آن ها بازار در روز یک شنبه از این احتیاط عبور کرده است  و با افزایش خریدهای دلاری ها، قیمت اسکناس آمریکایی به بالای محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان بازخواهد گشت. افزایش دلار می تواند بار دیگر فعالیت خریداران در بازار سکه را بیشتر کند. با این حال، فلز گران بهای داخلی تا لحظه ای که نتواند از مقاومت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کند، با فشار تقاضای معنی دار مواجه نخواهد شد.

پشت خطی (4)2

برای پیش بینی بورس امروز –یک‌شنبه 14 شهریور- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز شنبه شاخص کل بورس 20 هزار و 428 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 541 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 9 هزار و 54 واحد صعود کرد و در رقم 464 هزار و 427 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 333 واحد بالا آمد و به رقم 22 هزار و 742 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز شنبه، 392 نماد رشد قیمت و 94 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 80 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 19 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت‌های پارس الکتریک (لپارس)، صنایع جوشکاب یزد (بکاب)، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (تکشا) و سیمان سفید نیریز (سنیر) با رشد قیمت 5 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز نمادهای سپیدار (شرکت سپیدار سیستم آسیا)، افرا (افرا نت) و فولای (صنایع فولاد آلیاژی یزد) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس شرکت‌های داروسازی روزدارو (دروز)، معدنی دماوند (کدما) و قند ثابت خراسان (قثابت) در روز شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت مواد اولیه دارویی البرز بالک (دبالک)، تولید ژلاتین کپسول ایران (دکپسول) و پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌یکشنبه است. در پایان معاملات روز شنبه بازار با مازاد تقاضا هزار و 58 میلیارد تومانی بسته شد.

پیش بینی بورس

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات شنبه 4 نماد صف فروش و 135 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 11 درصد افت کرد و در رقم هزار و 64 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 85 درصد کاهش یافت و 6 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

در روز شنبه شرکت سپید ماکیان (سپید) با صف‌ خرید 158 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای شسپا (شرکت نفت سپاهان) و کپرور (شرکت فراوری زغال سنگ پروده طبس) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به وسقم (شرکت سرمایه گذاری استان قم)  تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 3 میلیارد تومانی داشت.پس از وسقم، کدما (شرکت معدنی دماوند) و غصینو (شرکت صنعتی مینو) بیشترین صف فروش داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

روز گذشته برای دومین روز پیاپی نماگرهای اصلی بازار صعود کردند و 80 درصد نمادهای بورسی و فرابورسی سبزپوش شدند. شاخص کل بیش از 20 هزار واحد و شاخص هم وزن بیش از 9 هزار واحد معادل 2 درصد رشد کردند. علاوه بر این برای دومین روز پیاپی ورود پول حقیقی ثبت شد و میزان نقدینگی ورودی به بازار 460 میلیارد تومان بود که البته نسبت به روز چهارشنبه کاهش 46 درصدی دارد.

کاهش ورود پول حقیقی با کاهش ارزش مازاد تقاضا همراه بود. با این حال افت محسوس ارزش صف‌های فروش پایانی بازار موجب امیدواری سهام داران برای تداوم روند صعودی بازار شد. در پایان معاملات دیروز ارزش صف‌های فروش 85 درصد افت کرد و تنها 4 نماد معاملات‌شان با صف فروش بسته شد. این در حالی است که 135 نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید پایانی بازار هزار و 64 میلیارد تومان بود.

بدین ترتیب معاملات بازار سهام پایتخت برای سومین روز پیاپی با مازاد تقاضا بسته شد و شاخص کل به فاصله 9 هزار واحدی سقف مقاومت یک میلیون و 550 هزار واحدی رسید. به نظر می‌رسد در معاملات امروز شاخص کل از سقف مقاومت عبور کند.

پیش بینی بورس

 

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود