عاقبت عجیب بازیکن فروشی؛
استقلال امروز نه قایدی را دارد، نه پول و نه بازیکن خارجی!

استقلال در حالی برای دیدار برابر الهلال آماده می شود که نه تمرینات کاملی را سپری کرده، نه شرایط مالی مناسبی دارد.

روزی که استقلالی‌ها برای فروش قایدی اصرار داشتند، دلایل شان برای این منظور دریافت پول خوب، پرداخت بدهی‌ها و به خصوص بدهی‌های خارجی، رفع مشکلات مالی و خرید یکی دو بازیکن خارجی خوب و همطراز ستاره بوشهری شان بود. آنها چنین می‌پنداشتند که در دسترس ترین گزینه برای رفع همه مشکلات، فروش تک ستاره خط حمله شان است.

قایدی که برنده‌ترین سلاح خط حمله استقلال بود، به طرز عجیبی در امارات به فروش رفت که در این خصوص نیز حرف و حدیث‌های زیادی به وجود آمد. باشگاه استقلال هرگز در خصوص رقم فروش این بازیکن شفاف سازی نکرد و احمد مددی آن را موضوعی محرمانه دانست!

فرهاد مجیدی تا ۴۸ ساعت قبل از فروش قایدی عنوان می‌کرد این موضوع منتفی است و باشگاه هم در این خصوص سکوت اختیار کرده بود؛ و چه بسا اگر فیلم تمرین کردن قایدی در امارات لو نمی‌رفت، خبر فروش وی همچنان محرمانه باقی می‌ماند.

پس از لو رفتن فیلم تمرین و خداحافظی رسمی قایدی با استقلالی‌ها، باشگاه استقلال بیانیه‌ای صادر کرد که در آن خبر از موافقت! این انتقال داد؛ و از قایدی با عنوان «گران ترین انتقال تاریخ فوتبال ایران از یک تیم ایرانی به باشگاه خارجی» یاد کردند.

احمد مددی نیز بلافاصله در گفتگو با رسانه باشگاه توضیحاتی در این خصوص داد و تاکید وی بر در نظر گرفتن منافع باشگاه بود. وی در بخشی از این گفتگو هم با صراحت بیان داشت؛ «فکر می‌کنم یکی از بالاترین رقم‌ها در فوتبال ایران است».

امروز که استقلال برای دیدار با الهلال راهی دبی شده و کمتر از یک هفته به انجام این بازی زمان باقی است، شرایط این تیم به این گونه است که حالا نه مهدی قایدی را در اختیار دارد، نه پولی که بابت ترانسفر او قرار بود به باشگاه بیاید و نه بازیکن یا بازیکنان با کیفیت خارجی که قرار بود به جای او خریداری شوند.

سیاست عجیب مدیران استقلال در فروش قایدی باعث شد مشکلات آبی‌ها پیش از دیدار با الهلال به اوج خود برسد. شاید بهتر بود مدیرانی که به فکر حفظ منافع باشگاه بودند، حداقل ترانسفر قایدی را به پس از دیدار با الهلال موکول می‌کردند. چون این‌طوری آنها فقط پول و بازیکن خارجی نداشتند و حداقل خود قایدی را در اختیار داشتند.

دیدار تیم‌های استقلال و الهلال روز ۲۲ شهریور و از ساعت ۲۱:۳۰ در دبی برگزار می‌شود که این دیدار در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود