بغداد: آخرین مهلت حضور نظامیان آمریکا در عراق ۳۱ ژانویه است

فرماندهی عملیات مشترک عراق در سخنانی گفت که آخرین مهلت حضور نظامیان آمریکا در عراق ۳۱ ژانویه است و آمریکا خواستار حفظ نیروهایش در عراق نشده است.

به گزارش شبکه روسیا الیوم، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق در سخنانی اظهار کرد: کمیته مشترک عراق و آمریکا اجرای نتایج گفت‌وگوی استراتژیک میان بغداد و واشنگتن را آغاز کرده است. طبق توافقات صورت گرفته میان دو طرف در جریان گفت‌وگوهای استراتژیک، آخرین مهلت تعیین شده برای حضور نیروهای آمریکا در عراق ۳۱ ژانویه خواهد بود.

وی افزود: عراق هیچ درخواستی از سوی آمریکا مبنی بر حفظ نیروهایش در کشور دریافت نکرده است. همکاری میان دو طرف در زمینه آموزش و تبادل تجربه است و همکاری مداومی میان دو طرف در زمینه مقابله با داعش وجود دارد.

الخفاجی ادامه داد: تعداد زیادی از نیروهای آمریکا شروع به خروج از عراق کرده‌اند. آمریکایی‌ها در عراق پادگان یا مراکز نظامی بجز بخش اندکی در پایگاه عین الاسد ندارند که آن هم در حال حاضر تحت فرماندهی ارتش عراق اداره می‌شود و همچنین پایگاه الحریری که تعداد کمی از نیروهای عراقی در آن حضور دارند و بخش اعظمی از آن تحت کنترل نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق قرار دارد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود