مانع‌زدایی از سرمایه‌گذاری، یک کار جهادی برای حضور بخش خصوصی است

احمد وحیدی وزیر کشور در آیین رونمایی از سامانه انتقال آنی مجوز‌های سرمایه گذاری در استان خرسان شمالی که از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس صورت گرفت، با بیان اینکه امروز کشور عزیزمان ایران بیش از هر زمان دیگری به سرمایه‌گذاری برای ارتقای سطح اشتغال و کاهش بیکاری نیاز دارد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در ارزیابی وضعیت اقتصادی، شرایط حوزه کسب و کار است.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه زمان فعلی مورد نیاز برای اخذ مجوز‌های لازم برای راه اندازی کسب و کار، طولانی است، گفت: تعداد بالای فرآیند مجوز‌ها که موجب خستگی سرمایه گذاران می‌شود، قطعا خسارت بزرگی برای تولید و اشتغال در کشور به همراه دارد که بایستی این امر مهم و خطیر ساماندهی شود.

وی در همین خصوص با اشاره به اقدام خوب و روبه جلو در مساله جذب سرمایه گذاری در استان خراسان شمالی با استفاده از سامانه انتقال آنی مجوز‌های سرمایه گذاری، تصریح کرد: رونمایی از این سامانه نوید مهمی برای توسعه و آبادانی است و با حذف مراحل خسته کننده و طولانی می‌تواند به حذب سرمایه‌های بیشتر کمک کند که قطعا در پیشرفت و توسعه استان خراسان شمالی قابل مشاهده خواهد بود.

وحیدی با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد با تفویض اختیار بیشتر به استانداران، امر خطیر توسعه و آبادانی را در کشور با سرعتی بیشتر از گذشته پیگیری کنیم، گفت: اختیارات بیشتر باید به استانداران داده شود تا با استفاده از خرد جمعی در هر استان ابتکارات جدیدی را طراحی کنند.

وی اضافه کرد: اقدام انجام شده از سوی استاندار خراسان شمالی برای راه اندازی این طرح می‌تواند در مسیر توسعه استان مؤثر باشد.

رئیس شورای امنیت کشور با تاکید بر این موضوع که نباید لحظه‌ای از ابتکار و خلاقیت در راستای توسعه غافل شویم، گفت: انسجام و هم افزایی نوید بخش این است که با ابتکار و نوآوری‌ها می‌توانیم بر مشکلات فائق بیایم و توسعه و آبادانی را رقم زده و با نگرش درست فضای کسب و کار را بهبود بخشیم.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان این که طرح سامانه انتقال آنی مجوز‌های سرمایه گذاری را طلیعه‌ای قابل توجه برای حرکت در مسیر توسعه استان می‌بینم، خاطرنشان کرد: این طرح فرصتی مناسب برای شناخت ظرفیت‌های استان خواهد بود و تمامی استان آماده سرمایه گذاری می‌شود.

وی افزود: پروژه‌های کلان در کنار پروژه‌های متوسط و خرد برای تمامی سطوح تعریف شود تا هر سرمایه گذار در هر سطحی از سرمایه گذاری مد نظر ورود یابد.

وحیدی همچنین با اشاره به اینکه در آینده می‌توان با ایجاد تعاونی‌های سرمایه گذاری شاهد سرمایه گذاری‌های مشترک باشیم، اظهار داشت: اگر نتیجه فعالیت این سامانه، جلب مشارکت آحاد مردم در بخش فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری باشد، شور و نشاط اقتصادی و سازندگی را به دنبال خواهد داشت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اتاق‌های فکر در استان پای کار بیایند تا شاهد طلیعه‌های خوب برای توسعه و پیشرفت اقتصاد ملی باشیم، تصریح کرد: مانع زدایی از سرمایه گذاری، یک کار جهادی است که موجب حضور بخش‌های خصوصی قوی خواهد بود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود