سکه گران شد
افزایش قیمت دلار تحت تاثیر دو خبر مهم

 قیمت دلار بخش عمده افت روز گذشته را جبران کرد، فضای بازار تا حدی خبری شده و زمینه نوسان‌گیری را فراهم کرده است، به نظر نمی‌رسد جهت انتظارات به صورت کلی تغییر کرده باشد.

 قیمت دلار آمریکا روز گذشته رقم‌هایی زیر 27 هزار تومان را به ثبت رساند و در آخرین ساعات معاملات روی 27 هزار و 100 تومان قرار گرفت. مرزهای 26 هزار و 800 تومان و 27 هزار و 500 تومان برای دلار مهم تلقی می‌شدند و تحلیل‌گران معتقد بودند در صورت عبور قیمت دلار از مرز 27 هزار و 500 تومان حرکت آن به سمت 28 هزار تومان محتمل است.

قیمت دلار در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی 27 هزار و 410 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول روز روی 27 هزار و 370 تومان قرار داشت و موفق نشد از مرز 27 هزار و 500 تومان عبور کند.

شایعه‌ها در مورد رئیس جدید بانک مرکزی

در شبکه‌های اطلاع رسانی مبادله ارز خبر احتمال انتصاب علی طیب‌نیا به ریاست بانک مرکزی جلب توجه می‌کند. علی طیب نیا ویز اقتصاد چهار سال اول دولت روحانی بود، این که وزیر اقتصاد دولت قبلی، ریاست بانک مرکزی دولت جدید را به عهده بگیرد از جهاتی می‌تواند روند تغییر سیاست‌های بانکی را برای دولت جدید تسهیل کند. به هر روی انتصاب طیب نیا به ریاست بانک مرکزی تنها یک گمانه‌زنی است.

قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد

خبر دیگری که برای فعالان بازار جالب توجه بود، اظهارت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد نشست شورای حکام بود. بر این اساس در نشست این هفته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد. در سفر گروسی به ایران به نوعی یک تفاهم بین ایران آژانس به وجود آمد، قیمت دلار با وجود این مسئله در روز جاری نوسان‌هایی صعودی را به ثبت رساند. این مسئله احتمالا ناشی از این است که انتظارات میان‌مدت در بازار ارز به صورت جدی تغییر نکرده است و نوسان‌گیران همچنان از اخبار برجامی برای کسب سود استفاده می‌کنند.

قیمت سکه امامی افزایش یافت

قیمت طلای جهانی روز گذشته به مرز 1800 دلار نزدیک شد، اما نتوانست از آن عبور کند. قیمت طلا در آخرین ساعات معاملات روز گذشته روی 1793 دلار قرار داشت، نوسانات قیمت طلا در اولین ساعت معاملات امروز محدود بود.

قیمت طلا در ساعت 11 و 20 دقیقه صبح به وقت ایران 1792 دلار بود.

اما قیمت سکه امامی که عصر روز گذشته روی 11 میلیون و 850 هزار تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز تحت تاثیر رشد قیمت دلار قدری افزایش یافت و روی 11 میلیون و 890 هزار تومان قرار گرفت. با احتساب قیمت 27 هزار و 400 تومان برای دلار اندازه حباب قیمتی سکه حدود 2.8 درصد به دست می‌آمد.

 قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول روز روی 11 میلیون و 860 هزار تومان قرار گرفت.

بازار ارز دلار

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در شروع معاملات امروز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند و بخش عمده افت روز گذشته را جبران کرد. جهت انتظارات در بازار به صورت کلی تغییر نکرده و احتمالا فضای خبری دوباره زمینه را برای نوسان‌گیری فراهم کرده است.

قیمت سکه امامی تحت تاثیر افزایش قیمت دلار رشد کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود