المسیره خبر داد؛
تأسیسات حیاتی سعودی هدف قرار گرفت

منابع رسانه‌ای اعلام کردند ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تأسیسات حیاتی سعودی در عمق خاک این کشور را هدف قرار داده‌اند که جزئیات این عملیات عصر امروز اعلام می شود.

به گزارش المسیره، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تازگی عمق مواضع سعودی در خاک این کشور را هدف قرار داده‌اند. گفته می‌شود که در این عملیات تأسیسات حیاتی سعودی‌ها هدف قرار گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، این در حالی است که شب گذشته نیز یمنی‌ها از انجام یک عملیات گسترده علیه مواضع عربستان سعودی در شهر مرزی جیزان خبر دادند. با این حال، سعودی‌ها مدعی شدند که موشک‌های شلیک شده توسط ارتش یمن را رهگیری کرده‌اند.

قرار است عصر امروز «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی از جزئیات عملیات هدف قرار دادن تأسیسات حیاتی عربستان سعودی در عمق خاک این کشور پرده بردارد.

منابع سعودی اعلام کردند که این اولین باری است که ارتش یمن چند ساعت پیش از انجام عملیات از زمان اعلام جزئیات آن خبر می‌دهد.

این در حالی است که ائتلاف سعودی بامداد امروز انجام حمله‌ای گسترده به جنوب عربستان را تأیید کرد. با این حال، مدعی شد که چهار پهپاد انتحاری و یک موشک بالستیک را که به سمت منطقه جازان شلیک شده بود، رهگیری کرده است.

ارتش یمن همواره تأکید کرده است که تا زمان تداوم محاصره و حملات ائتلاف سعودی علیه اراضی یمن به حملات مشروع خود علیه اهداف نظامی در خاک عربستان سعودی ادامه خواهد داد.

ائتلافی به سرکردگی عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود