ایران به تحقیر ملت لبنان توسط غرب پایان داد

ابراهیم امین السید رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان امروز یکشنبه به شدت از عملکرد مسئولان این کشور در عدم حل مشکلات مردم انتقاد کرد.

شبکه خبری المنار به نقل از السید گزارش داد، تصمیم وارد کردن سوخت از ایران از طریق دریا، تصمیمی بود که حزب آن را اتخاذ کرد تا کرامت مردم حفظ و به تحقیر آنان پایان داده شود.

وی با اشاره به تصمیم حزب الله برای حل مشکلات مردم لبنان، تأکید کرد، مسئولان لبنانی، «فقط می‌دانند که چگونه پولهای بی‌حد و حصر از سفارتخانه‌ها دریافت و از آن استفاده کنند…. [پولهایی که] همچنان از آمریکاییها، اروپاییها، کشورهای [حاشیه] خلیج [فارس] و عربستان سعودی به دست آنان می‌رسد».

این مسئول حزب الله خاطر نشان کرد: «مقاومت جنایات، دروغها، خیانت آنان را برای ملت برملا کردند… آیا اقدام مقاومت، دولت را سوق خواهد داد تا مشکلات مردم را حل و گاز، نفت و سوخت وارد کند؟».

السید خاطر نشان کرد: «ما نمی‌توانیم در حل مشکلات مردم، بر روی انسانهای ترسو شکست خورده حساب باز کنیم. لذا چه در زمینه سوخت یا هر چه مربوط به زندگی مردم باشد، [خودمان] اقدام خواهیم کرد».

این مسئول حزب الله درباره رابطه با سوریه گفت: «از چند سال پیش [به مسئولان] گفتیم که بروید و ببینید که چگونه باب روابط را با سوریه باز کنید تا مردم راحت باشند و [سوریه نیز] محصولات کشاورزی و صنعتی بفرستد، ولی هیچ کس جرأت نکرد برود».
وی در پایان تأکید کرد: «شرم‌آور اینکه [مسئولان] پس از اینکه سفیر آمریکا موافقت کرد و مطمئن شدند که کشتی [حامل سوخت] از ایران، حرکت کرده و موضوع جدی است، یک هیأت فرستادند. اکنون [آمریکا] می‌خواهد از مصر و اردن برای ما گاز بیاورد!».

رسانه‌های لبنانی، صبح روز پنجشنبه  از ورود تانکرهای حامل سوخت ایران به این کشور خبر دادند. لبنان در نتیجه تحریم‌های آمریکا از یک سال و نیم پیش با وخامت اوضاع اقتصادی از جمله کمبود سوخت روبه‌ورست.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود