آمادگی ایران برای صادرات واکسن‌های تولید شده ایرانی برای کمک به بهبود وضعیت کرونا در ویتنام

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دوجانبه خود در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، امروز (سه‌شنبه) با «بوی تان سون» وزیر امور خارجه ویتنام دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه و موضوعات فیمابین را بررسی و مرور کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از مواضع اصولی ویتنام از ایران در سازمان ملل قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان ضمن اعلام آمادگی ایران برای صادرات واکسن‌های تولید شده ایرانی برای کمک به بهبود وضعیت کرونا در ویتنام، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری را اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اسرع وقت برگزار شود.

وزیر خارجه ویتنام نیز در این دیدار ابتدا از حمایت جمهوری اسلامی ایران از کاندیداهای ویتنام در سازمان‌های بین المللی تشکر کرد و سپس، گزارشی از آخرین وضعیت کرونا و مشکلات پیش آمده ارائه و از همکاری با کشورمان در حوزه‌های اقتصادی، سرمایه گذاری، علمی و فناوری استقبال کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که دوشنبه شب در رأس هیأتی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد، امروز همچنین با سوبرامانیام جایشانکار همتای هندی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی همچنین در دیدار با وزیر خارجه لوکزامبورگ از بی عملی سه کشور اروپایی عضو برجام در اجرای تعهدات برجامی انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این در تشریح حضور چهار روزه‌اش در نیویورک و انجام حدود ۵۰ ملاقات با همتایان و شرکت در جلسات مختلف، از برگزاری جلسه‌ای با حضور کارکنان دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن برای رسیدگی به مشکلات ایرانیان مقیم آمریکا خبر داد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود