بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت هفته دفاع مقدس

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یادآور و نماد مقاومت، پایداری، ایثار، رشادت و پیروزی ملت بزرگوار ایران در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و حراست از خاک پاک ایران را گرامی می‌داریم.

این بیانیه می‌افزاید: این برهه پرفراز و نشیب، در تاریخ ایران عزیز و در اذهان و قلوب مردمان این دیار همواره جاودان می ماند و یاد شهیدان و ایثارگران این دفاع مقدس در قله رفیع مجاهدان فی سبیل الله و در تاریخ پرافتخار میهن اسلامی ثبت و ماندگار خواهد ماند.

در بیانیه مذکور آمده است: دفاع مقدس مردم رشید ایران و جانفشانی شهدا و ایثار ایثارگران درس‌های زیادی برای خیرخواهان و بدخواهان ملت ایران به میراث گذاشت. درس فداکاری و پایداری، به عنوان الگویی برای مقاومت برای آزادیخواهان، پاسخ قاطع ملت ایران به متجاوزان و بدخواهان و توطئه گران.

حفظ تمامیت ارضی، دفاع از خاک و مرز و استقلال این کهن سرزمین از جمله دستاوردهای ملت سرافراز ایران در دفاع مقدس بود.

در بیانیه مذکور آمده است: جنگ ۸ ساله علیه ملت ایران اقدامی ناقض مبانی و حقوق بین‌المللی و بر هم زننده ثبات منطقه بود و آثار و تبعات ویرانگری بر امنیت منطقه‌ای بر جای گذاشت. حمایت قدرت‌های بین‌المللی و در رأس آن‌ها دولت ایالات متحده آمریکا و حمایت برخی در منطقه از متجاوز، باعث استمرار تجاوز و وقوع جنگ‌های دیگری در منطقه خلیج فارس شد.

این بیانیه می‌افزاید: جمهوری اسلامی ایران طی چند دهه گذشته همواره منادی گفت‌وگو و دیپلماسی با همسایگان بوده است و همچنان تفاهم، رفع سوءتفاهمات و گفت‌وگو را تنها مسیر راه صلح و امنیت و توسعه در منطقه می‌داند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان اعلام کرده است: وزارت امور خارجه که خود مزین و مفتخر به حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است، بار دیگر یاد همه شهدا و ایثارگران دفاع مقدس مردم شریف ایران اسلامی را گرامی می‌دارد و علو درجات شهدای گرانقدر را از درگاه ایزد متعال خواستار است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود